Tony Amendola
Alfre Woodard
Annabelle Wallis

Az Annabelle a Démonok között (2013) folytatása, mely azt meséli el, ami a korábbi filmből kimaradt. John Form egy csodálatos, régi babával lepi meg terhes feleségét, Miát. Azonban a család nem sokáig örülhet a békés hétköznapoknak, ugyanis egy sátánista szekta tagjai megtámadják őket. A… Több

Premier (HU): 2014.10.16. | HBO Max (2022.03.08.)

2023.09.19 Szentgróti Patrik

Nem lett az igazi... Voltak benne helyenként jó jelenetek, de semmi több. Tényleg csak az egyszer nézős kategória.

2018.04.15 ArpiHajdu és Réci

Mennyire ijesztő a rusnya baba?

Amennyire felkapott és sikeres lett 2017 nyarán az Annabelle második része, az első fejezetet legalább ugyanannyira a sárba tiporta még 2014-ben. A látottak alapján (igaz, ez részemről csak az Annabelle 1-re értendő) ezzel teljesen egyet is tudok ért... Teljes kritika

John R. Leonetti nagyon rossz munkát végzett ezzel a savanyú képű műanyag babával. Zavaros és semmitmondó sztori, ráadásul nem is elég ijesztő, és félelmetes maga a film. Ward Horton rém gyenge és élettelen volt. A CGI is nagyon gyérre sikerült, ma már ennél több kell.

2017.05.07 indingo

Összességében egy közepes, sajnálom mert egy jó filmet is ki lehetett volna hozni belőle. Az eleje még tetszett, majd egyre unalmasabb lett és ez a felhangosítjuk a hangeffektet, ha valami félelmetesnek gondolt jelenet következik, már nagyon unalmas.

2017.08.13 Orosz István Nézhetetlen

Szerintem ez csak egy túl tolt agyzsibbasztó horror film. Na meg mikor jön, az a hülye szöveg amivel csak a népet etetik, hogy igaz történet alapján, na az kibír akasztani rendesen.

A Warren-féle múzeumban ez a felirat olvasható a baba démonbiztos doboza mellett: „Figyelmeztetés: Semmiképpen ne nyisd ki!”Szerző: JRD

Az eredeti babát Johnny Guelle gyermekkönyvíró által 1915-ben megalkotott Raggedy Ann („Rongyos Ann”) karakter mintájára készítették.Szerző: JRD

Az eredeti babát egy lány kapta a 28. szülinapjára. A lakásban egy idő után fura dolgok történtek, melyeket nemcsak a baba tulajdonosa, hanem annak lakótársai is észrevettek. Végül papot hívtak, de a pap nem hitt a baba démoni és/vagy gonosz erejében, így az ördögűzés sikertelen lett.Szerző: JRD

Annabelle baba nem úgy néz ki a valóságban, mint a filmben. A valóság túl prózai lett volna egy horrorhoz, így az említett Annabelle rongybabát lecserélték egy rideg kinézetű, kopottas porcelánbabára.Szerző: JRD