Anne of Green Gables
JRD

1. évad (1985) - 2 epizód
Megan Follows
Megan Follows

A századfordulón Edward herceg szigetén Matthew Cuthbert és nővére, Marilla úgy döntenek, hogy magukhoz vesznek egy árva fiút segítségnek a farmon, tekintve, hogy ők már idősek és elkél a segítség. Meglepetésükre azonban az állomáson a fiú helyett egy Anne Shirley nevű, vörös hajú, soványka… Több

Rendező: Kevin Sullivan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 1985.12.01.

2022.08.30 ekkam

Romantikus leányregény. Kicsit bolondos, butácska, drámai, és imádnivaló minisorozat. Gyerekkoromban is szerettem, és most is szívesen megnézem.

2016.11.07 Fahéjgolyó

Nagyszerű sorozat, tökéletesen visszaadja a könyvsorozat hangulatát. Annyira kedves történet, hogy bármikor meg lehet nézni, nem fogjuk megunni. Megan Follows pedig elképesztő az összes részben, imádtam.

2022.03.23 JRD

A legjobb...

Kamaszként ezt a sorozatot nézve érett meg bennem a gondolat, hogy olyan tanár akarok majd lenni, mint amilyenné Anna lett. Tehát tagadhatatlan, hogy hatással volt rám ez a sorozat. A cserfes, okos, önérzetes, vöröshajú árva kalandjai mindenki szívébe belevéste magát. Egy igazán szerethető történet. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.08.23 Deku

Remekül adta a sorozat vissza a könyv minden pillanatát. Nagyon aranyos a főszála a sorozatnak és egyértelműen a karakterek remek színészeket kaptak magukhoz. Nagyszerű.

2021.03.31 Nokedlee

Gyerekkorom óta imádom, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Annál a jelenetnél, amikor Marilla elmondja Anne-nek, hogy bocsánatot kell kérnie Mrs. Lynde-től Richard Farnsworth egyéb projektjei miatt nem lehetett jelen, így testdublőrt alkalmaztak.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Gilbertet alakító Jonathan Crombie édesanyját Shirley Ann-nek hívják (míg a történetben a főszereplő neve Anne Shirley).Szerző: ArpiHajdu és Réci

A legelső jelenet, amit felvettek, az volt, amikor Anne és Marilla kézen fogva hazafelé sétálnak Mrs. Lynde-től, Anne teátrális bocsánatkérése után. Az utolsó pedig, amikor Mrs. Hammond beadja a lányt az árvaházba.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Katherine Hepburnt felkérték Marilla Cuthbert szerepére, ám ő visszautasította azt. A rokonát, Schuyler Grantet azonban beajánlotta egy szerepre, meg is kapta, így ő játszhatta Dianát a történetben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mind az Anne-t megformáló Megan Follows, mind a Dianat játszó Schuyler Grant haját festeni kellett szerepeik kedvéért, hogy elérjék a kívánt hatást. Grantnek a valóságban rövid, világosbarna a haja, és Follows sem volt vörös.Szerző: ArpiHajdu és Réci