Anyátlanok

Anyátlanok

Dare mo shiranai

Négy testvér él boldogan az édesanyjával egy tokiói kis lakásban. Mind a négy gyereknek más férfi az apja, sosem jártak iskolába, ráadásul a főbérlő hármójuk létezéséről nem is tud. Egy napon az anyjuk némi pénzt és egy üzenetet hagy a 12 éves, legidősebb fiúra, hogy viselje gondját fiatalabb testvéreinek. Így kezdődik a négy gyerek odisszeája. Annak ellenére, hogy anyjuk elhagyta őket, a gyerekek mindent megtesznek azért, hogy boldoguljanak a maguk kis világában, felállítva és követve a saját szabályrendszerüket. Mikor már nincs más választásuk, mint szembenézni a lakáson kívüli világgal, a törékeny egyensúly hirtelen felborul. (port.hu)

Forgatókönyvíró: Hirokazu Koreeda
Zene: Gontiti
Ország: Japán
Premier (HU): 2005.12.08.

2020.09.03 elekm90

Hatásos és sokkoló dráma, főleg annak tudatában, hogy valós eseményeken alapszik. Hosszú volt és emiatt néha elült, de megvoltak a maga erős momentumai. Koreeda-san filmjei közül nekem mind A fiam családja, mind a Bolti tolvajok egy picivel jobban tetszett.

2017.12.23 Deku

Kellemes, egyszerű és igazán üde film lett melyet bárkinek könnyűszerrel tudok ajánlani.Eme film az egész család számára is kikapcsolódást nyújthat akár. Odatette magát a film és kész. Ajánlom!

2015.12.31 batukán

Ami egészen szomorú, az az, hogy ez a film megtörtént események alapján lett elkészítve. A gyerekszínészek egészen elképesztőek. Egy igazi drámai alkotás.

2019.01.15 Hajrakte

Iszonyat erős film, hiába majdnem két és fél óra, nem unatkoztam rajta egy percig sem, a rendezőre érdemes odafigyelni

A film összbevétele 683 575 dollár volt (imdb.com).