Ao - Az utolsó ősember

Ao - Az utolsó ősember

Ao, le dernier Néandertal

Mikor a klánját lemészárolják, Ao, az utolsó életben maradt neandervölgyi úgy dönt, hogy elhagyja északot, hogy visszatérjen délre, ahol született. Az a célja, hogy megtalálja elveszett ikertestvérét, akitől 9 éves korában választották el. Hosszú és kalandos útján találkozik Akival, a homo sapiens fajból származó, várandós nővel, és egy olyan egyedülálló kötődés alakul ki köztük, amely mindkettőjük életét megmentheti.

Ország: Franciaország
Premier: 2010.04.01.

2018.07.30 Megamovie

Nagyon jó kis történelmi kalandfilm, aki szerei ezt a történelmi korszakot és az Apocalypto című filmet annak csak ajánlani tudom, mivel hangulatilag szerintem elég hasonló a két film.

2016.01.04 alexxx

Csőppet naiv, csöppet infantilis és csak egy egészen kicsit debil. De különben imádnivaló. A film is és AO is. Szórakoztató, pofonegyszerű sztorival. Nem egy nagy agymunkát igénylő, de sok vicces részt tartalmazó "ősös" film.

2015.07.06 Sonny

Azért ne legyünk teljesen kritikátlanok!..nem egy túl jól megírt forgatókönyv, azonkívül nem bírok rájönni a műfajára. Mi ez? Vígjáték? Már már annyira életszerű katyvasz, hogy egyfajta ismeretterjesztő mellékíze is van. És tele van igazi, egyszerű szellemességekkel. AO tesója OA...:D