Dumbo
Dumbó (Dumbó, a repülő elefánt)

Walt Disney klasszikusa Dumbóról, a fiatal elefántról szól, akinek nehéz sors jutott. Cirkuszi elefántként nemigen tudja megállni a helyét. Annyit csetlik-botlik, hogy a többi elefánt csak nevet rajta, ráadásul folyton elbotlik saját hatalmas füleiben. Egyedül Timothy, az egér van a… Több

Premier: 1941.10.23. | Disney+ (2022.06.14.)

Dumbó  (2019)

2024.03.19 LeBron James

A „Dumbó, a repülő elefánt” egy különleges meseregény, amely sokat váltott ki belőlem. Bár vártam tőle többet, mégis sikerült elvarázsolnia a saját módján. A történet tanulságos és érzelmes, de néha kissé szomorú is lehet. A karakterek között sok a k... Több

2019.04.05 Puncs

Örök klasszikus, nekem ez a kedvenc Walt Disney rajzfilmem. Kicsiként nagyon sokszor megnéztem. Annyira aranyos és megható az egész. Annál a résznél, ahol Dumbót az anyukája ringatja és énekel, mindig elpityeredem. A másik zseniális jelenet a részege... Több

2019.05.14 indingo

Azon kevés Walt Disney mesék egyik ami nem tudott magával ragadni. Nagyon gyermeteg a története, picit lassú az egész és a karakterek is gyengék.

2023.07.25 JRD

Egy csodálatos regény csodálatos megjelenítése

Helen Aberson és Harold Pearl regénye az alapja a Disney animációs történetének. Sorrendben a 4. Érdekesség, hogy Amerikában már a készülés évében bemutatták, de hazánkban csak 1989 decemberében adta le a mozi, és rá pár évre a televízió. A mesefilm zenéje teljesen jogosan kapott Oscar-jelölést, majd váltotta is azt szobrocskára. A Dumbó pénzügyi háttere a megalkotás időszakában eléggé instabil volt, ugyanis a (ma már remekműveknek tartott Pinokkió és Fantázia bukása után) stúdió nehéz anyagi helyzetbe került. Dumbó születése tehát nem ment simán. Az anyagi nehézségeket pedig nehezítette az, hogy a rajzolók egy része 9 hétre sztrájkba lépett. A múlt újságait megnézve láthatjuk, hogy a sztrájk eseményét a korabeli sajtó nagyon is felkapta, de a Disney Stúdiónak ez nem ártott. Azonban miután nemcsak hogy nem viselte meg a stúdiót a sztrájk, a Disney még egy rövid közjátékot is beiktatott a mesefilmbe, hogy kifigurázza a tiltakozókat. Bohócként ábrázolták azokat, kik magasabb bért követeltek a tulajdonostól. „Rajta, vágjuk meg a főnököt kupán, ajvé jó lesz egy kis lóvé" – ez volt a szöveg a magyar fordításban. Ezt a rajzfilmet is többször leszinkronizálták. Hogy melyik lett a jobb, majd eldönti az, aki megnézi mind a kettőt. Merthogy a Dumbót érdemes megnézni, az biztos. Akár többször is. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.07.17 Deku

Ez már tényleg ezer éves kis mese a Disney-től de szerintem ritka aranyos és tanulságos kis film. Minden gyereknek kötelező lenne látnia. Ezek voltak még igazi szerethető mesék.

Az egér neve csak a rajzfilm legvégén derül ki, amikor mutatják az újságcikkeket.Szerző: Puncs

A Dumbó mindössze hatvannégy perces, így amikor a Disney elkezdte forgalmazni, a mozik nem akarták leadni a rövidsége miatt. Arra kérték a stúdiót, hogy tolják ki a játékidőt hetven percre vagy adjanak mellé kísérőfilmet. A Disney azonban mindkettőre nemet mondott.Szerző: Puncs

Dumbó a 3. Disney figurája Kuka és Pinokkió (báb) után, aki nem tud beszélni.Szerző: Archívum

Szerepel az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz c. listán, melyet Steven Schneider alkotott meg.Szerző: Archívum