Nicole Kidman
Nicole Kidman
Graham McTavish
Dolph Lundgren

Arthur Curry egy nap megtudja, hogy ő valójában egy királyi leszármazott, mégpedig Atlantisé. Törvényes örökösként egy eddig ismeretlen világ csatájában kell vezetnie népét. Az igazság ligája egyik legerősebb tagjának történetét ismerhetjük meg.… Több

Rendező: James Wan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier (HU): 2018.12.13. | HBO Max (2021.11.16.) | Netflix (2024.01.23.)
Forgalmazó: InterCom

2024.01.28 hátadlegyenelöl

Ennél nagyobb csapás még nem érte a világot.

2019.07.01 ZozArt89

a nap véleménye

Ez aztán a halászlé

Nos, az Aquamanről merem állítani, hogy nagyon tartottam tőle. Eleve nem vagyok egy nagy DC rajongó, de miért ne alapon gondoltam, megpróbálom. Ha előre szeretném leszögezni, akkor a hibái ellenére is tetszett. Rögtön szembe ötlő volt néha a vetített... Teljes kritika

2019.03.24 indingo

Szép, színes mesefilm felnőtteknek, de sok meglepetést nem okozott. Kitalálható a vége. A látványra sokat adta, de a harcjelenetek elég unalmasak voltak.

2019.03.17 erare

Jajj...

Mos néztem meg és akkorát csalódtam már az elején, Nicole Kidmanes felbukkanáskor... Az a halevős jelenet, ach! Lehet, hogy látványilag valóban kiemelkedően jó ez a film, bár az én mércémet nem üti meg, s az is lehet, hogy Momoa barátunk szúrós tekintete és dagadó izmai, meg szőnyegmintázatúra tetovált felsőteste eladta a filmet a női nézőknek (is), de a karakterkidolgozások, a párbeszédfordulatok, a brit humornál is keserűbb szóviccei miatt szerintem ez egy nagyon gyenge film. Közben lejárt a mosogatógép és kiteregettem, sőt egy másik mosást is beraktam és nem maradtam le közben semmiről. Ez az a film, ami öt év múlva nézhetetlen lesz. De lehet, hogy nem is kell neki ennyi év...

2020.03.26 Shelby07

DC film, avagy nekik sosem sikerül?

Háát, DC film. Sokaknak ezzel már mindent el is mondtam. Talán azzal nem mondok el semmi újat hogy van a DC és a Marvel világ. A Marvel számomra érdekesebb és jobban kivitelezi a filmjeit, érdekesebbé tudja tenni az unalmasabb karaktereket is. Valahogy a DC-nek nem megy ez. Túl sok mindent akar, túl nagy hatást aka elérni a filmjeivel, pedig itt aztán tényleg érvényesülne az, hogy a kevesebb néha több. Félreértés ne essék, imádtam a filmet. Persze ehhez igen nagy köze volt a főszereplőnek Jason Momoanak aki minden lányt levett a lábáról az izmos testével és jóképűen rossz fiús kinézetével. Viszont túl sok az effekt, a mű dolog a filmben. És sajnos ezek nagyon látszódnak is. Itt van nagy különbség a DVC és a Marvel között. Marvel filmeknél nem látni a számítógépes technikusok beavatkozásait, míg a DC meg sem próbálja elhitetni, hogy az adott jelenet nem egy profi munka eredménye. Sokszor ez zavaró volt a filmben és számomra egy kicsit el is vett az élményből, pedig ez most lehetett volna egy igazán klassz alkotás. Mindenesetre én nagyon ajánlom, hogy akit érdekel nézze meg, mert teljesen új élményt ad, és nem mellesleg a főszereplőt is nagyon jó nézni ;)

A film összbevétele 1 148 061 807 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 649 805 206 forintot termelt. A hazai mozik összesen 282 696 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Aquaman az egyetlen DCEU film, ami elérte az egymilliárdot.Szerző: BDJN

Atlanna szerepére Nicole Kidman volt James Wan első számú favoritja. A direktor és a színésznő korábban együtt dolgozott volna az Al final del espectro (2006) remake-jén, de a filmterv végül nem valósult meg. Kidman több éve lelkes rajongója Wannak, akiről több alkalommal is a 'horror új mestere'-ként beszélt az interjúiban, elsősorban az Insidious és a Démonok között című filmjei kapcsán. A színésznő számára ráadásul még csábítóbb volt a felkérés, ugyanis a film forgatása szülőhazájában, Ausztráliában zajlott. Szerző: hp

Ezzel győzte meg Zack Snyder Amber Headöt, hogy vállalja el Mera szerepét: Bár eredetileg nem akarta elvállalni a szerepet, Zack Snyder végül meggyőzte Amber Heardöt arról, hogy csatlakozzon a stábhoz. A színésznő viccelődve elmondta, hogy amikor Snyder azt mondta: "Adunk egy kardot és egy koronát. Mit szólsz?", már nem tudott nemet mondani. Szerző: hp

Az Aquaman forgatása 2017. május 4-én kezdődött meg. A forgatás Queenslandben, az ausztrál tengerparton zajlott, ráadásul a filmesek egy óriási stúdiókomplexum, a Village Roadshow Studios mind a kilenc műtermét kibérelték: az egyik közülük a legnagyobb a déli féltekén. A stáb azért rövid időre Új-Fundlandra, Szicíliába és Tunéziába is ellátogatott.Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2018. 12. 16.)
Conan, a tengeri Flash Gordon bájosan giccses kalandjai
A Warnernek most sem sikerült az a bravúr, hogy egy legitim, elejétől a végéig, a szó minden értelmébe véve jó filmet készítsen egy DC hős köré. Helyette viszont kaptunk egy bájosan ízléstelen mélytengeri vurstlit. Rikítóan színes, butácska, megmosolyogtatóan melodramatikus, de lendületes bűnős élvezet. Több

Értékelés: 7.5/10
(2018. 12. 12.)
Az Aquaman egy igazi színes-szagos kicsit old school blockbuster, ami ugyan nem fogja megváltani a világot, de minden hibája ellenére egy szerethető és rendkívül szórakoztató film lett. Több

(2018. 12. 22.)
Túlságosan komorra sikerültek volna az eddig DC filmek? Itt a válasz: Aquaman eredettörténete esetében a producerek visszatértek a lehető legegyszerűbb biztonsági játékhoz: az archetipikus figurákhoz, a punchline humorhoz és a sziruposan csöpögő melodrámához. Több

(2019. 01. 19.)
Az Aquaman feláldozza a narratív és karakteri komplexitást, viszont együgyű és bugyuta sztorijai és személyiségei mellé egy energetikus, grandiózus látványvilágú vízi-sci-fi-t kapunk, amely hosszú játékideje ellenére is nagyrészt leköt lendületével és szórakoztatni akarásával. Több

Értékelés: 6.7/10
(2019. 01. 10.)
Nagy érdeme az Aquamannek, hogy cseppet sem lehet unatkozni rajta, az már más kérdés, hogy milyen minőségű szórakozásra vágyunk. Több
Loki
Titánok