Aranyeső Yuccában

Aranyeső Yuccában

Occhio alla penna
HE7EDIK

Buddy (Bud Spencer) egy papírból felállított indiánsereg törzsfőnökének álcázva magát megmenti a gazfickó Girolamót. Ám hamar megbánja jótettét, a túlságosan is ragaszkodó Girolamo ugyanis rendszerint akkor tűnik fel, amikor ő épp evéshez látna. Mivel Buddynak már rendkívül korog a gyomra, pénzük pedig nincs, az útjuk során zsákmányolt bőröndben bízik, amiben azonban arany helyett orvosi műszereket talál. Hogy élelemhez jusson, az újdonsült "doktor" hamarosan gyógyítani kezd. De az élelemben megnyilvánuló segítséget itt sem élvezhetik nyugodtan, mert négy bandita támadja meg őket.

Rendező: Michele Lupo
Forgatókönyvíró: Sergio Donati, Gene Luotto
Ország: Olaszország
Premier (HU): 1985.08.15.

2019.08.27 Interfectorem Sabnock

Bud Spencer éhes! és ha éhes... mindenre képes!!! Na kb erről szól ez a mozi! A csúcsa az evőverseny,de természetesen itt sem maradnak el a méretes pofonok! Ajánlott kategória,egy nagyon jó spagettiwestern!

2018.08.08 HE7EDIK

A film zseniálisan keveri a drámát a vígjátékkal, így mikor Morricone csodálatos zenéje felcsendül mindig jön valami ízig vérig komoly-komor western jelenet, amit aztán felvált egy vidámabb muzsika és jöhetnek a pofonok meg a nagy zabálás. Bud Spence... Több

2019.07.28 Norbert93

Piedone a Vadnyugaton

Szeretem a spagettiwesterneket, s ez alól az Aranyeső Yuccában sem kivétel, mivel Bud Spencer megállja a helyét egy olasz westernben Terence Hill nélkül is. A stílus minden toposzát megkapja a film, de mégsem érzem egy közepes sablonfilmnek, mert annál sokkal több, a megunhatatlan Bud Spencer stílusjegyek akkoriban (s most is) bármit elvittek a hátukon, a színész puszta jelenléte is garancia volt a filmélményre. Gyakorlatilag a film úgy néz ki, mintha egy szélhámos Piedone érkezett volna a kisvárosba, aki végül, mint mindig most is felveszi a kesztyűt, ha a gyengék védelmezéséről van szó.

2017.06.02 szkodvig

Kellemes kis spagettiwestern. Bármikor képes vagyok megnézni a mai napig. Tele van jó poénokkal,a zabálos jelenet pedig önmagáért beszél. Bárkinek szívesen ajánlom!:)

2016.10.03 Miss_Murder

Gyermekkorom egyik kedvence a maga kategóriájában. Imádom benne Bud Spencer szerepét, imádnivalóan morcos, de hatalmas szíve van. Legalább százszor láttam már, de valószínűleg még legalább ennyiszer meg fogom nézni, ennyire megunhatatlan a film. Fiúk... Több

Joe Bugner, az Egyesült Királyság egykori nehézsúlyú bokszbajnokának filmes debütálása.Szerző: Thibo84

A díszletet nem kis pénzből húzták fel, ezért is kellett minden akciójelenetet jól begyakorolni, mielőtt felvették volna, hogy elkerüljék az újraforgatást. Rengeteg tennivaló volt a filmben, és maga Giorgio Ubaldi is azt állította, hogy az itt látható akciójelenetek a legdrágábbak közé tartoznak, amit valaha csináltak a kaszkadőreikkel.Szerző: Thibo84

A kaja csata után annyi étel maradt meg, hogy a forgatás után a stábtagok között osztották szét.Szerző: Thibo84

A Bud Spencer és a seriff közti kaja verseny forgatása közben a seriff nem akart szégyenben maradni a színészóriás mellett – akinek persze nem esett nehezére elfogyasztani a rengeteg ételt –, és annyit evett, hogy végül a felvételen, amikor kirohant, már tényleg rosszul volt.Szerző: Thibo84

A filmnek van egy rendezői változata is, ami kb. plusz öt percnyi kivágott jelenetet tartalmaz. Az egyik, amikor megkezdenék a rendelést, Popsy, Girolamo és Buddy megszámolja, hány ember van a váróban. A második kivágott jelenetben Bud Spencer lefekvéshez készülődik és meggyűlik a baja az ággyal. A kínlódása közben Girolamo nagyokat derül rajta. A harmadik, amikor Spencer és a seriff a végső csatát vívja, azt is megvágták, ahol az előbbi is bekap pár jobb horgot az utóbbitól.Szerző: Thibo84