James Bond: Aranyszem

Alan Cumming
Robbie Coltrane
Martin Campbell
Martin Campbell

Egy mindenre elszánt gonosztevő szövetkezik az orosz maffiával, hogy megszerezze a legveszélyesebb szovjet fegyvert, az Aranyszemet. Csak egy ember akadályozhatja meg ördögi tervében: James Bond.

(hp)

Rendező: Martin Campbell
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1995.12.14. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2023.08.26 Ergit

Pierce Brosnan utolérhetetlen gentleman! Ahogy vezeti a tankot, egyszerűen utánozhatatlan!

2016.05.19 Yosihiro

Vitathatatlanul a legjobb P. Brosman Bond film. remek alakítás és remek történet. izgalmas jelenetek és festői képek. A történet izgalmas és pörgős. A megnézését csak ajánlani tudom! remek kikapcsolódás :) üdv Yosi

2019.06.10 HE7EDIK

Nekem a Brosnan filmek közül ez tetszik a legjobban. Martin Campbell rendezése most is szeniális, az a tankos zúzás feledhetetlen, csak úgy hullottak a zsigulik. Tina Turner betétdala pedig a Skyfall után a legjobb!

2016.09.17 Scramananga

Nem csalódhattak azok, akik 6 évig vártak rá. Egy első osztályú Bond-film, izgalmas karakterekkel, akiket nagyszerű színészek játszanak el, mint Sean Bean, és Pierce Brosnan. A történet izgalmas, itt-ott kicsit hihetetlen, de nagyon jól van ütemezve... Több

2018.03.11 Terminátor6

Pierce Brosnan első bevetése lett szerintem az ő legjobbja, melynek jót tett, hogy 1989 után vártak egy jó ideig, így aztán 95-ben teljesen megújulva térhetett vissza Bond a vászonra. Brosnan remek választás volt a sármos titkosügynök szerepére, ő l... Több

Ebben a filmben fordult elő első alkalommal, hogy James Bond autóját a német autógyártó, a BMW biztosította. A filmben egy BMW Z3-as Roadster látható.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Martin Campbell, a rendező elmondása szerint számos ásványvízmárkával leültek beszélni, hogy a terméküket szerepeltessék a filmben, ám az ominózus tankos jelenet (ahol egy ásványvizes teherautó is szétrombolódik) miatt szinte az összes cég kihátrált. Egyedül a Perrier mondott igent a lehetőségre.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Azt a jelenetet, amikor a lovasszobor fennmarad a tank tetején, miután a jármű áthajtott annak talapzatán, mindössze egyszer kellett felvenni. Ezt úgy sikerült megoldani, hogy a szobor aljára egy nagy kampót helyeztek, s ütközéskor a kampó egyből beakadt a tankba. A helyes számításoknak köszönhetően elsőre sikerült a művelet.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hogy biztonságos legyen, a Perrier kamion szétrombolása előtt két stábtag azzal töltött el egy hetet, hogy kiöntsön 90 ezer doboz ásványvizet, hogy a dobozok üresek legyenek, hogy a kamion és a tank ütközése után a dobozok szétrepülése közben ne sértsenek meg senkit.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 10. 11.)
Aranyszem
Kellően alacsony igényekkel és gyermeki szemlélettel még-még megbocsátható az az eszméletlen mennyiségű butaság és igénytelenség, amelytől a szkript bűzlik, de a világ vezető kémthriller-franchise-ától nem ezt a szintet várnám el... Több