Arizonai álmodozók

Arizonai álmodozók

Arizona Dream

A történelem tele van álmokkal, azokat kell keresni. Nekivágni az ismeretlennek, mint Kolumbusz. Ezt teszi a film öt főszereplője, Axel, Elaine, Paul és Grace és Leo. Axel a maga huszonévével örökké az eszkimókról, Alaszkáról álmodik, Elaine, a szerelme, aki kétszer annyi idős, mint a fiú, Pápua Új-Guineáról, s erősen hisz abban, hogy tud repülni. Elaine lánya, Grace teknősbéka szeretne lenni második életében, Paul pedig művész. Leo kilóg a sorból, autókereskedő, pótapa Axel gyerekkorából. S ők együtt Arizónában történetekké formálják szürreális álmaikat, a nagy mester, Kusturica víziójában.

Rendező: Emir Kusturica
Lili Taylor
Vincent Gallo
Lili Taylor

2015.12.07 Vuk

Hát, az egyik legjobb Kusturica film szerintem, nem az a kelet európai hangulat, nyilván nem, de még így is nagyon ütős tud lenni. Egyszerűen imádtam, Johnny Depp sem volt még itt az a szimpla karakterszínész.

2015.08.24 kodin1

Ebben a filmben egyszerűen benne van minden. Szerelem, bánat, boldogság...hihetetlen, hogy egy ilyen műalkotás ennyi mindent magába tud foglalni. Nagyon szerettem. Csakis ajánlani tudom!

A film összbevétele 106 658 dollár volt (imdb.com).

A filmben részletek láthatók Martin Scorsese Dühöngő bika (1981) és Francis Ford Coppola A Keresztapa (1972) című filmjéből. Fontos motívum még Alfred Hitchcock Észak-Északnyugat (1959) című filmjének azon jelenete, melyben Cary Grant egy elhagyatott, sík terepen próbál menekülni a rátámadó repülőgép elől.Szerző: mrarizona

Habár a filmet 1991-ben forgatták, az Egyesült államokban csak 1994-ben mutatták be először. Szerző: rbernadett

Az eredeti vágás 4 órás volt, ebből a verzióból Emir Kusturica adott egy példányt Johnny Deppnek. Szerző: rbernadett