Arizonai ördögfióka

Arizonai ördögfióka

Raising Arizona

Holly Hunter

Mit tehet a visszaeső bűnöző és rendőrnő szerelme, ha nem lehet gyerekük? Mi mást, mint hogy rabolnak egyet! Kinézik maguknak a sikeres üzletember, Nathan Arizona egyik lányát, aki éppenséggel a férfi ötös ikreinek egyike. Nem sikerül azonban olyan ügyesen kivitelezniük a bűntettet,… Több

Premier (HU): 1990.08.19. | Disney+ (2022.06.14.)

2020.12.08 elekm90

A Coen stílusjegyek mellett tetszett a film könnyedsége a szomorú kiindulópont ellenére (miszerint a párnak nem lehet gyereke). A humor helyenként az animációs filmekre emlékeztetett, 1-2 helyen kissé komolytalannak hatott, de egyébként működött. Ha nem veszed komolyan, jól fogsz rajta szórakozni.

2017.02.17 ArpiHajdu és Réci

A Coen-fivérek korai munkájában megvan szinte minden, amitől a rajongóik szeretik őket. Szatirikus történet, egyedi humor, suttyó karakterek (de egyáltalán nem suttyó színészekkel, sőt!) és olyan atmoszférával, amely azonnal megkülönbözteti őket a tö... Több

2019.02.19 mamiéstöti2

A stílusában elég egyedinek mondható, de sok helyen unalmasnak tartottam és túl egyhangú volt a története.

2019.01.11 indingo

Komédia amibe sok mindent belezsúfoltak, ízlés kérdése a néha idegesítő gagyi jelenetek, néha meg mulattató és ha összességében érzelmeket vált ki akkor még jó is lehet és hát vegyük figyelembe több mint 30 éve készült.

2016.11.23 Manfred

Pörgős, jó humorú film. Közel harminc éves de ma is nézhető, szórakoztató és megállja a helyét. Jó a humora és a színészek alakítása is meggyőző, hiteles.

A film egyike azon filmeknek, amelyek egy 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz írásban szerepel.Szerző: Norbi

A film egyike azon kevés Coen-filmnek, amelynek vágási munkáit (Roderick Jaynes álnéven) nem a fivérek végezték. A film vágója Michael R. Miller volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Leonard Smalls nevét az Egrek és emberekben szereplő Lennie Small ihlette.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az "AFI 100 év" elnevezésű program részeként az Amerikai Filmintézet összeállított 2000 elején egy listát (AFI's 100 Years…100 Laughs), amely minden idők 100 leghumorosabb filmjét állítja rangsorba. A jelöltek között volt pl. bohózat komédia, akció-vígjáték, paródia, romantikus vígjáték, szatíra, fekete komédia, zenés vígjáték stb. Jelen film a 31. helyen végzett a TOP 100-ban.Szerző: Bogi87