Arzén és levendula

Arzén és levendula

Arsenic and Old Lace

Mortimer Brewster író rádöbben, hogy családtagjai közül többen is őrültek. Bátyjáról, Jonathan-ról tudta, hogy gyilkos, s most azt is észreveszi, hogy két nagynénje több szomorú agglegényt tett már el láb alól. Komolyan elgondolkodik azon, hogy érdemes-e… Több

Rendező: Frank Capra
Premier: 1944
Priscilla Lane
Josephine Hull
Priscilla Lane

2016.09.16 sipiarpi

Alapjában véve vicces film. Tipikus színpadi mű, amit mozgóképre vettek. Külső helyszínek alig vannak, és ott sem történik semmi érdemleges. A helyzetkomikumra épülő vígjátékok mintapéldája. Kedvesnek tűnő nénikék, egy bolond rokon, pár gengszter és ... Több

2015.11.14 Regi82

Ez a film számomra elég nagy csalódás volt és nen azért mert nagyon régi film hanem gyenge unalmas.Annyira nem kötötte le a figyelmem,hogy szó szerint elaludtam a film felénél.

Kesselring színdarabja fantasztikusan nagy sikert aratott, 1444 alkalommal játszották a Broadway-n, de itthon is egy örökös sikerdarab.Szerző: Berto49

A 2005-ös AFI's 100 Years...100 Movie Quotes listára a film egyik idézete: Mortimer Brewster: "Insanity runs in my family. It practically gallops."jelölve volt. Szerző: Bogi87

2000-ben felkerült az Amerikai Filmintézet 100 Years...100 Laughs listájának 30. helyére. Szerző: Bogi87

Boris Karloff neve, aki az eredeti színdarabban Jonathan Brewster-t alakította, felmerült, hogy a filmben is szerepet kapjon, ám a forgatás ideje alatt még futott a darab, így nem tudta összeegyeztetni a teendőivel a forgatási időpontokat.Szerző: Bogi87

Ronald Reagan is esélyes volt a főszereplő megformálására. Szerző: Bogi87