Berto49
Liza Minnelli

A multimilliomos Bach ultimátumot ad részeges, céltalan fiának, Arthurnak: vagy feleségül veszi üzlettársa lányát, vagy kitagadja az örökségéből. Arthur viszont nem szereti a lányt, de megismerkedik egy pincérnővel, akibe hamar beleszeret, így az infantilis Arthurnak cselekednie… Több

Rendező: Steve Gordon
Író: Steve Gordon
Premier: 1981.07.17.

Arthur 2.  (1988)

2023.02.21 JRD

3,5*

Könnyed komédia két legendás színésszel. A sztori nem súg semmi újat, mégis jó szórakozás. (Dudley Morre egyik legendás szerepe volt az Arthur, de többek között sikert ért el Az óvakodj a törpétől című filmmel vagy a Bombanővel is. Színészi karrierje mellett nem elhanyagolhatóak zenei sikerei sem: zeneszerzőként, zongoristaként is megállta az életben a helyét (sőt a filmjeiben is gyakorta zongorázott, emellett számtalan művet komponált). Színpadi sikereiről ne is beszéljünk. Komikus duót alapított Peter Cookkal, és számtalan sikeres fellépést csináltak végig együtt. Az Arthur szerepe nagyon passzol Dudley kinézetéhez. A film másik főszereplője pedig a legendás Judy Garland lánya, Liza Minelli, akinek egyik legemlékezetesebb szerepe a Kabaréban volt.) Érdemes megnézni, de kinek milyen az ízlése. Nézd meg, és majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2018.06.05 Berto49

Azt reméltem, hogy olyan mulatságos filmet láthatok Dudley Moore jóvoltából, mint az „Óvakodj a törpétől!” pár jelenete, amelyet a szereplése tett felejthetetlenné. Ezért is választottam, de csalódást keltett. Sokszor feldolgozott történet, szerintem... Több

2018.03.02 dailyfilmsan

Nem volt rossz , de egy elcsépelt sztori. Nekem a gazdag unalmas lány helyett a szegény színes egyéniség kell. Humoros volt és érdekes emberi kapcsolatokról láthatunk ebben a filmben példát. Artur személye a filmben egy érettlen soha fel nem növő gyermek normális csalási kép nélkül. Egyszer megnézhető.

2023.01.30 acura steve

Egész jó vígjáték. Egyszer nézős, de a folytatása gyenge.

2015.03.24 Akodako

Aranyos, érzelmes, jó kis film, csak talán kicsit vontatott és a sztori is elég sablonos. Közepes, egyszer nézhető.

A legkiválóbb Shakespeare-színész egyikeként hírnevet szerző Sir Arthur John Gielgud játékát a legjobb férfi mellékszereplő Oscarjával jutalmazták. Kissé groteszk, hogy annyi veretes alakítás helyett ezért a szerepéért kapta a legmagasabb elismerést, bár Hobson alakjában valóban brillírozott. Velenczey István szinkronja tokéletesen illett a lovaggá ütött brit színészhez. Szerző: Berto49

2011-ben "Arthur, a legjobb parti" címmel amerikai remake is készült. Főszereplői: Russell Brand és Jennifer Garner.Szerző: Berto49

1981-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

A filmnek Indiàban két remake-je is készült: Sharaabi (1984) és Nee Thanda Kanike (1985).Szerző: Bogi87