Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén

Asszonyok a teljes idegösszeomlás szélén

Mujeres al borde de un ataque de nervios
Videók

Pepa, a másodvonalbeli színésznő az igazi kihívások helyett jószerivel csak reklámfilmek forgatásából és szinkronizálásból él. Egy nap az élete fenekestül felfordul, amikor szeretője, az idősödő Ivan bejelenti, hogy elhagyja. Ahogy lenni szokott, a baj nem jár egyedül, hamarosan beállít Pepa barátnője. Candela nála keres menedéket, mert a barátjáról kiderült, hogy valójában terrorista. Mindennek betetőzéseként felbukkan még Ivan volt felesége, a neurotikus Lucia, valamint a fiúk, Carlos és annak menyasszonya is.

Forgatókönyvíró: Pedro Almodóvar, Jean Cocteau
Ország: Spanyolország
Premier (HU): 1990.02.15.

2022.02.21 acura steve Nézhetetlen

Hát ez valami übergagyi film, gyenge poénok, gyenge színészi alakítások, egyetlen pozitívum, hogy nem hosszú! Érdemes kihagyni!

2015.02.09 roboka

Carmen Maura csodálatos alakítása Almodovar szürrealisztikus látásmódjával. Csak ajánlani tudom!

2015.10.29 Zsombi

Hát, valahogy én is az idegösszeomlás szélére kerültem mire végig néztem a filmet. Szerintem egyszerűen szörnyen kiszámítható. Oké, megvan a szépség, ahogy a történet felvázol néhány mélyebb megközelítést az emberi kapcsolatokról, de nekem ez valahogy kevés volt.

2017.06.04 matynero

Nekem Antonio Banderas karaktere tetszett a legjobban, szerintem rettenetesen jól el lett találva. A film nagyon hangulatos és szórakoztató, ugyanakkor nem komolytalan. Mindenkinek csak ajánlani tudom! :)

2004-ben Steven Jay Schneider csinált egy listát, amibe ez a film is beletartozik , címe a listának: 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz.Szerző: Norbi