Astérix Britanniában

Astérix Britanniában

Astérix chez les Bretons

Julius Ceasar, a ravasz római hadvezér kifundálta, hogy miként lehet meghódítani Britanniát. Bár a brit katonák rendkívül bátrak, de különös szokásoknak hódolnak: mindennap délután 5 órakor felfüggesztik a harcot azért, hogy forró vizet igyanak, de ami még ennél is meglepőbb, hetente öt csatanapot és két pihenőnapot tartanak. Nem csoda hát, ha a szemfüles rómaiak - a hétvégét kihasználva - elfoglalják Britanniát. Már csak egy kis brit falu lakói tartják magukat a túlerővel szemben. De vajon meddig lesznek képesek erre?! Még szerencse, hogy van egy Asterix nevű gall rokonuk, aki talán segíthet rajtuk.

Ország: Franciaország, Dánia
Premier (HU): 1988.07.14.
Több

2019.07.31 Ms. Akárki

Imádom Asteriset és Obelixet. Gyönyörű a rajzolata és a történet is igazán pörgős. Kitartóak a gallok mint mindig. Vicces és akciódús mese. Már gyerekkoromban is imádtam. Remek kikapcsolódás az egész családnak.

2016.07.25 N.Béla

Eredeti rajzfilm és mindegyik része nagyon aranyos és kedves történet. Izgalmas felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt, bár ez a Nagy britanniás történet már kicsit túlerőltetett néhol, de ettől még élvezhető. A képregény régen nagyon szerettem, úgyhogy ez is tetszik persze.

2016.11.28 Phalanx

nagyon jooo, az osszes aszterix-meset es filmet láttam, szerintem mindegyik pukkasztóan vicces, ez a konkret epizod animacios verzoja meg jobb is mint a film

2018.12.01 Polip2007

Jó volt!

A Camulodunum csapat kék és fehér meze megegyezik a Colchester United FC otthoni modern mezével.Szerző: Thibo84

Noha a sorozat számos könyve foglalkozik más európai népekkel, Nagy-Britannia egyike annak a két kötetnek, melyek a szerzők megjegyzésével kezdődnek, mely szerint nem a híres riválisaikat (angolok) sértik, hanem pusztán a mókás szórakozásról szólnak. A másik hasonló könyv a Korzika.Szerző: Thibo84

Az adaptáció hasonlít a könyvhöz, a legfontosabb eltérés az, hogy Dogmatix elkíséri hőseinket Nagy-Britanniába.Szerző: Thibo84

Anticlimax törzsének vezetője Harold Wilson karikatúrája. A Beatles is megjelenik a képregényben.Szerző: Thibo84

Értékelés: 8.5/10
(2020. 07. 09.)
Így az az érzésünk támad, hogy újabb bőrt próbáltak lenyúzni René Goscinny és Albert Uderzo képregényeiről. Több