Asterix és a vikingek

Asterix és a vikingek

Astérix et les Vikings

Bögyörix, a főnök unokaöccse a hírhedt gall faluba érkezik, ahol Asterixnek és Obelixnek kell igazi férfit faragniuk belőle. A Parisiumból érkező ifjú kölyök képe mögött egy arrogáns, de meglehetősen gyáva nyuszi rejtőzik, aki a kemény tréningek alatt is csak igen keveset változik. Eközben vikingek kötnek ki Galícia partjainál. Azzal a szándékkal érkeztek, hogy megtalálják a gyávaság bajnokát. Jövendőmondójuk jóslata szerint ugyanis csak ez az ember taníthatja meg őket repülni, mivel úgy tartják, a félelem szárnyakat ad. A vikingek kalandozásuk során meglátogatják a gall falut is, ahol felfedezik maguknak a gyávaság bajnoki címére méltán esélyes Bögyörixet.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Kína, Dánia, Brazília, Thaiföld, Észtország, Lettország
Premier (HU): 2006.10.05.
Több

2019.04.18 Thibo84

Szép grafika, jól felépített történet, de még is az összes rész közül ezt tartom a leggyengébbnek.

2018.12.01 Polip2007

Szuper!

Csupán ebben a részben, valamint az Asterix és a nagy küzdelem narrátor nélküli verziójában említik, hogy Obelix csecsemőként beleesett a mágikus főzetbe, ami legyőzhetetlenné tette.Szerző: Thibo84

Értékelés: 7.5/10
(2020. 07. 08.)
Asterix és a félelem bajnoka
Ezen a ponton az Asterix és a vikingek felzárkózik az ősök szelleméhez, és én is bátrabban vetettem bele magam az új, 3D animációs folytatásokba. Több