Asterix és Obelix

Asterix és Obelix

Astérix & Obélix contre César

Caesar lába előtt hever Gallia. Kivéve egy megátalkodott népség által lakott falucskát, amely csak azért is ellenáll a világhódító latin légiók ostromának. Tehetik is, hiszen druidájuk révén olyan mágikus főzet birtokában vannak, amely legyőzhetetlenné teszi őket. Egy ambiciózus római helytartó azonban elhatározza, erővel vagy csellel, de mindenképpen megszerzi a főzet titkos receptjét, s ő lesz a cézár. Tervébe mindössze egy apróbb és egy nagyobb bökkenő csúszik: az egyiket Asterixnek, a másikat pedig Obelixnek hívják.

Rendező: Claude Zidi
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 1999.12.23.

2021.02.07 Érdeklődő

Szórakoztató

Bugyuta és gyerekes mivolta ellenére szerethető és szórakoztató a római légiók viccesnek való beállítása. Gérard Depardieu csak emeli a film értékét. Alakítása itt is maradandó. Igazi családi mozgókép.

Gagyi és iszonyatosan bugyuta!Mintha kissé szellemi fogyatékosok csináltak volna bolondoknak filmet. A fejem megfájdult tőle. Brrrrrr....

2019.05.09 Thibo84

Asterix és Obelix filmadaptációi közül ezt szerettem a legjobban. A történet mozgalmas és szórakoztató, a látványvilágra nagyon odafigyeltek a készítők. Ebbe az egy filmbe több rajzfilmet gyúrtak össze és nagyon jól megoldották az átmeneteket, ráadás... Több

2017.08.31 Deku

Elég furcsa hatása van a filmnek, de mindenképpen kedvelhető bár csak ilyen közepes átlagos szinten de ez nem rossz. Kedveltem. Na és persze ajánlom mindenkinek.

2019.07.19 Ms. Akárki

Gyerekkori emlékeimet nézve szerintem Gérard Depardieu egyik legjobb szerepe volt Obelix. Vicces és érdekes stílusa volt a gallok és a rómaiak cívódását nézve. Igazi remek kikapcsolódás még ma is.

Gérard Depardieu az egyetlen színész, aki megjelent minden egyes Asterix filmben.Szerző: Thibo84

A filmben azt állították a varázsfőzetről, hogy csak "körülbelül tíz percig" működik. Ez azonban nagy ellentétben áll az eredeti képregényekkel, amelyekben a mágikus főzet valójában sok órán át – ha nem napokig – működött.Szerző: Thibo84

Az aligátoros jelenetnél hamis és valódi állatokat is használtak, megnyugtatásuk érdekében hideg vízbe helyezték őket. Az egyik jelenetben Gérard Depardieu kaszkadőrének kellett felugrani egy modell aligátorra, és szörföznie a tóban. Sajnos a kaszkadőr hibát követett el, és valódi aligátorra ugrott. Épp, hogy sikerült elmenekülnie, mielőtt az állat megsértette volna.Szerző: Thibo84

A pókok közül több megszökött, és elpusztult a hidegben, de egy életben maradt, a helyi tűzoltóság örökbe fogadta, majd megtették kabalaállatnak.Szerző: Archívum