Átmeneti állomás

Átmeneti állomás

Short Term 12

Egy történet Grace, egy 20 éves tanárnő szemszögéből elbeszélve, akit egy olyan nevelőotthonba osztottak be, ahol magas kockázatúnak ítélt fiatalokat nevelnek. Bár Grace odaadóan és rugalmasan bánik a rábízott gyerekekkel, egy új lány, Jayden, aki egyszerre tehetséges és problémás, váratlan… Több

Premier (HU): 2014.04.08.

2020.12.16 elekm90

Nagyon érzelmes film, lehet, hogy vannak benne közhelyek, de a karakterek életszagúak, és emiatt érdekesek is. Bár Brie Larson neve ekkor még nem robbant be a köztudatba, de már itt is megcsillogtatja tehetségét.

2018.12.23 darkangel1231

a nap véleménye

Egyszerre nevetni és sírni

Nagyon komoly témával foglalkozik ez a film, és mégsem viszi el a giccses, hatásvadász pillanatokkal az egészet. Az egésznek az alapjául egy átmeneti ház szolgál, ahol gyerekek szállhatnak meg, akik nem tudnak a szüleiknél maradni különböző okokból k... Teljes kritika

2016.04.18 andor50

Nagyon érdekes kis közösséget ismerhetünk meg, tehetséges fiatalokkal a főszerepben. Mikor elkezdtem megnézni, fogalmam sem volt, hogy miről fog szólni ez a film, de perceken belül megfogott az atmoszférája.

2015.10.08 AE1205SB

Nem mindig tudtam pontosan hová akar kilyukadni a film, de végül kerek egésszé formálódott a másfél óra, Marcus másfél perces rapelése pedig önmagában drámaibb volt, mint a magyar csatornákon sugárzott "kiváló" sorozatok összessége. Eltalálták, nagyon.

Destin Daniel Cretton 2008-ban készült, azonos című rövidfilmjén alapszik. Szerző: elekm90

Brie Larsonra ezt a filmet követően figyelt fel a szakma.Szerző: citizenfour99

A film bevétele 1 013 100 dollár volt.Szerző: citizenfour99

A rottent. nevű kritikaösszegző oldalon a film 99%-on áll 150 pozitív, és csupán 2 negatívabb jellegű kritikával. (Azt mindenki döntse el, hogy túlértékelt-e vagy sem!)Szerző: citizenfour99

(2019. 03. 13.)
Múltammal a jövődért
A drámai megközelítés ellenére is sokszor könnyed a hangulat, persze csak a maga keserű módján, ahogy az egy ilyen otthonban nagyjából elképzelhető, mert hát hiába beszélünk sanyarú sorsú fiatalokról, alapvetően mégis tizenéves gyerekekről van szó, akik ennek a korszaknak minden báját és hibáját magukon hordozzák. Több