Ötven tavasz

Ötven tavasz

Aurore

Aurore elvált,és nemrég a munkáját is elvesztette. Egyre lejjebb csúszik a társadalmi ranglétrán, mikor kiderül, hogy hamarosan nagymama lesz. Egy nap azonban hirtelen összetalálkozik legnagyobb fiatalkori szerelmével, és úgy dönt, kézbe veszi saját életét. Aurore elhatározza: most jött el az ideje… Több

Rendező: Blandine Lenoir
Lou Roy-Lecollinet
Pascale Arbillot
Sarah Suco

2017.08.04 Sonny

A dramedy az egyik kedvenc műfajom, de idén ebben a kategóriában láttam már jobbat is, az a helyzet. A női lelkület összettettségére szépen rámutat a film, csak az a problémám, de férfiszemmel kicsit sokalltam már ezt a drámázást, de hölgyeim, javítsatok ki, ha én láttam rosszul.

A filmet vidéki környezetben, La Rochelle-ben forgatták.Szerző: hp

Blandine Lenoir olyan színésznőt keresett a címszerepre, akit régóta ismer a közönség, feminin és nem utolsó sorban vonzó. Így esett a választása Agnès Jaoui-ra.ctive.Szerző: hp

Blandine Lenoir számos amatőr színészt is szerződtetett a filmjébe. Szerző: hp

A filmet valós események inspirálták. Szerző: hp

A valódi Aurore Gagnon 1909-ben született, és 1920. február 12-én hunyt el. A Sainte-Philoméne de Fortierville temetőben helyezték örök nyugalomra néhány mérföldre Québectől. Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2017. 08. 06.)
A hőhullámok. Klimax. Terhesség. Nők a teljes idegösszeomlás szélén – röviden így lehet összefoglalni a legújabb „franciás” vígdrámát. 65/100 Több