Egyre távolabb

Egyre távolabb

Away from Her
Videók
Berto49

Az Egyre távolabb című filmdrámában Grant és Fiona kapcsolatával ismerkedhetünk meg. Az asszonynál egyre romló emlékezetkiesési panaszai révén Alzheimer-kórt állapítanak meg. Amikor egy alkalommal nyoma vész, már ő maga is belátja, hogy orvosi kezelésre van szüksége.… Több

Rendező: Sarah Polley
Író: Sarah Polley
Forgatókönyvíró: Alice Munro
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2007.06.28.

2018.01.03 eve58

Érdeklődéssel kezdtem nézni a filmet, mely érdeklődést, és figyelmet végig sikerült fenntartania a lassan bontakozó cselekménynek. Szörnyű lehet ilyet megélni (talán picit saját titkos félelmeimet is kivetülni láttam). Igazából a Szerelmünk lapjai kevesebb sziruppal. A két főszereplő csodás játéka engem elvarázsolt.

2017.08.07 Berto49

Nobel-díjas írónő (Alice Munro) ezért "muszáj" volt megnézni egy írásából készült filmet. Az Alzheimer-kór áldozata a több mint 40 éve tartó házasság női tagja, Fiona, Julie Christie remek alakításában. Bekerül egy otthonba, ott elfelejtve a férjét, ... Több

2017.07.18 szanko

Nagyon emberi film, ami mentes mindenféle giccses dolgoktól. Érzelmeket közöl, elgondolkodtat. Bemutatja az Alzheimer kór lefolyását és azt, hogy a beteg körül álló embereknek olykor milyen nehéz is lehet. Jók a színészi alakítások is.

2015.07.01 juliS

Engem nagyon megérintett a film, a történet az idős férfiról, akinek összetörik a szíve. Szomorú, megható és a színészek fantasztikusan játszottak.

2016.09.21 justynaw

Nagyon érdekes, hasonló az alaptörténet, mint a Szerelmünk lapjaiban, de nem olyan agyoncukrozott love storyként előadva. Ez is az igaz szerelemről szól, de igazibbnak hat, a való életből valónak.

Julie Christie az életben is amnéziában szenved! A filmben saját tapasztalatait is felhasználta. A szöveg megtanulásával jelentős gondjai voltak, színészi nagyságát bizonyította, hogy ilyen pazar lett az alakítása. Rengeteg díjat nyert vele, köztük van a Golden Globe díj is.Szerző: Berto49

A film első ízben a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon került bemutatásra 2006-ban.Szerző: erare