Az adósság

Az adósság

The Debt
Marton Csokas

Ez az izgalmas thriller három fiatal Moszad ügynökről szól, akik 1965-ben egy titkos küldetés során elfognak és megölnek egy hírhedt náci háborús bűnöst. Most, harminc évvel később felbukkan egy férfi Ukrajnában, aki azt állítja magáról, hogy ő az a náci. Az egyik egykori ügynök beépül, hogy kiderítse az igazságot.

Rendező: John Madden
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Izrael, Magyarország
Premier (HU): 2011.11.17.

The Debt  (2007)

2024.03.04 Lone Wolf

Kivételesen jó film, noha aránylag kevesen ismerik

Egy kivételesen jó film, noha aránylag kevesen ismerik. Most volt szerencsém újra megnézni egy izraeli barátom kedvéért, és megállapítottam, hogy ugyanúgy hatott rám, mint elsőre. Adott egy háborús bűnös, bizonyos Dieter Vogel, aki Bernhardt doktor álnéven él Kelet-Berlinben (nőgyógyászkén). Ekkor 1966-ot írunk, amikor az izraeli Moszad még mindent megtesz a háborús bűnösök elfogásáért a világ minden pontján. Össze is áll egy csapat, izraeli ügynök, hogy elfogják az egykori nácit. A csapatban kulcsfigura a gyönyörű Rachel, akit a Jessica Chastain alakít (élete legjobb formájában), mert neki kell majd elkábítania egy rendelésen megjelenve Vogelt. További csapattagok: Dávid (Sam Worthington) és Stefan (Csókás Márton). Beindul az akció, de sajnos nem jön össze, Vogel meglép. A kudarcba fulladt bevetés után nagyot ugrik a történet: a küldetés szereplői megöregednek, de újra esélyt kapnak Vogel elkapására. John Madden kiváló rendező, és Az adósságot nagyon odatette. Vannak remek akciójelenetek, rengeteg izgulnivaló és egy színvonalas karakterisztika. Erős alkotás, nálam 5 csillagos.

2022.07.28 Dorkateo

Semmi újat nem mondott számomra a film. Minden részlete már megtalálható volt korábbi leírásokban, filmekben. Korrekt munka, annak, aki még nem látott náci bűnöst üldöző filmet.

2017.01.09 hsanya182

Remek hangulatú, érett, feszült, realisztikus drámai thriller, KÉMFILM a múlt árnyékában, küzdve az igazságért. A hangokkal és a képekkel remekül játszik. Figyelemre méltó alkotás, érdemes egyszer megnézni, ehhez viszonyítva a hasonló stílusú filmek eltörpülnek...

2022.02.07 Lazók György

A tettek mögötti mozgatórugók

John Madden rendező az Oscar-szobrokkal körbedíszített Szerelmes Shakespeare után nehezen találta a helyét. Se a Corelli kapitány mandolinja, se a Bizonyítás nem váltotta be a hozzá fűzött díjreményeket, a Hajszát pedig a stúdió nemes egyszerűséggel ... Teljes kritika

2018.03.20 bbozsi

Feszült, fordulatos, erős film, nagyszerű színészekkel, egyedi képi világgal, a zsánerben megszokottnál árnyaltabb karakterekkel.

Ciarán Hinds másodszor alakított Moszad-ügynököt a 2005-ös München után.Szerző: dulkap

A film megtekintése után döntötte el Julia Roberts, hogy egyszer mindenképpen szeretne együtt dolgozni Jessica Chastainnel.Szerző: dulkap

Jessica Chastain 4 hónapos Krav Maga edzésen vett részt a film kedvéért. Szerző: dulkap

Azt hittem, ismerlek
2021