Az alelnök

4. évad (2015) - 10 epizód
5. évad (2016) - 10 epizód
6. évad (2017) - 10 epizód
7. évad (2019) - 7 epizód

Az egykori szenátor, Selina Meyer elvállalja az alelnöki tisztet, azonban az állás nagyon más, mint amilyennek korábban elképzelte. Meyer szeretne jó munkát végezni, és nyomot hagyni maga után anélkül, hogy elmerülne a politikai játszmák mocsarában. Ebben próbálnak meg segíteni munkatársai, Amy,… Több

Premier (HU): 2012.08.14. | HBO Max (2022.01.22.)

2016.05.10 deneslau

Kissé fanyar,annyira nem ütősek a poénok, mégis nagyon tetszett a stílusa miatt. Nincsenek benne a sorozatokra jellemző sablonok, üresjáratok. Nem erőltetett , hiteles a történet és a szereplők is, bírom Julia Louise-Dreyfust.

2016.02.09 bviki

Még nem hallottam erről a sorozatról. A főszereplő hölgyet csak a Christine kalandjaiból ismerem. Érdekesnek és jónak tűnik a sorozat. Talán ha lesz időm megnézek pár részt belőle

2015.08.02 tomvétsz

A Veep egy instant kalsszikus. Már a pilotban olyan karaktereknek ágyaztak meg a készítők, hogy csak kapkodtam a fejem. Ezt a sorozatot úgy telibe találták, ahogy csak lehet, Julia Louis-Dreyfus pedig egyszerűen lubickol a szerepében. Zseniális!

2015.06.06 Toncsi

Csak margóra jegyzem meg, hogy rögtön az első évad 5 Emmy-jelölést gyűjtött be, az viszont már a főoldalra tartozik, hogy meg is érdemelte, kettőt pedig meg is nyert. Remek sztori, iszonyatosan erős, és jó humor, és brutálisan megírt karakterek. Ninc... Több

2016.03.30 cosmik

Nem is emlékszem már rá, mikor láttam ehhez fogható humorú szériát. Egész egyszerűen briliáns! Viszont azt azért hozzá kell tenni, hogy ez pont egy olyan sorozat, ami vagy nagyon bejön, vagy nagyon nem, nem igazán érzek középutat.

2017-ben a legjobb komédiának és a legjobb színésznőnek (Julai Louis-Dreyfus) járó díjat is megnyerték az Emmy gálán.Szerző: GedyPapa

Julia Louis-Dreyfus alakításáért 2014-ben megkapta a Screen Actors Guild legjobb komikus színésznőnek járó díját.Szerző: hp

A 2013-as Emmy díjátadó ünnepségén Julia Louis-Dreyfus és Tony Hale is díjat kapott alakításukért. A díjat egyszerre vették át, és akárcsak a sorozatban, Hale úgy tett, mintha ő súgná Juliának a szövegét. Szerző: hp

Mivel Armando Iannucci már korábban is dolgozott együtt Anna Chlumskyval, a színésznő anélkül kapta meg a szerepét, hogy részt kellett volna vennie a meghallgatásokon. Szerző: hp

Az Amerikai Egyesült Államok elnöke sosem jelenik meg a sorozatban. A neve (Stuart Hughes) is csak a harmadik évad záróepizódjában hangzik el először.Szerző: hp

(2016. 07. 12.)
Az elnöknő és emberei
Lehet, hogy az egyik legszórakoztatóbb komédiasorozatként Az alelnök eredetileg egy brit széria, a 2005 és 2012 között a BBC-n bemutatott Kormányrúdnál amerikanizált változata, és mint ilyen, hemzseg a bonyolult amerikai választási rendszerre jellemző utalásoktól, de tipikus, hataloméhes és gátlástalan figuráival a magyar néző számára nagyon is ism... Több

(2019. 06. 13.)
A politika csak akkor mocskos, ha azzá tesszük
Az alelnök tehát hét év alatt ártatlan élcelődésből roppant lesújtó és elgondolkodtató látleletté vált a politikáról. Több