Az az átkozott páncélvonat

Az az átkozott páncélvonat

Quel maledetto treno blindato

Franciaország, 1944. Egy elítélt katonákat szállító teherautót megtámad egy német repülőgép. A támadás során a raboknak sikerül megszökniük és a semleges Svájc felé venni útjukat. Útközben végeznek egy német egyenruhában álcázott amerikai különleges egységgel, akik a V2-es rakéta irányítórendszerét hivatottak megszerezni. A szökevények a különleges egység helyébe lépnek.

Forgatókönyvíró: Alberto Piferi
Ország: Olaszország
Premier: 1978

2020.02.16 Filmbarbár

A "macaroni combat" stílusú filmek egyik furcsa darabja

Enzo G. Castellari nevéről valószínűleg sokaknak azonnal a B kategória jut eszébe a filmek kapcsán (legfeljebb talán a Keoma az a műve, amely emlékezetes maradhat jóval a megtekintése után is), s ebben a háborús exploitationben sem cáfolta meg önma... Teljes kritika

2016.09.05 sipiarpi

Hát volt ebben minden (Piszkos tizenkettő, Kelly hősei stb) nem meglepő módon, mivel ha nyúl az ember akkor azt jó helyről tegye. Ettől függetlenül tetszett a maga ügyetlenségeivel is. Ráadásul Tarantio mesternek is a kedvencei közt szerepel.

A film egyik jelenetében Nick folyékony hibajavítóval hamisít meg egy dokumentumot. Ezt a hibajavítót azonban csak 1951-ben találták fel, Európában pedig csak a 70-es évek közepétől terjedt el.Szerző: Filmbarbár

Amikor Bo Svenson és Ian Bannen először jelennek meg a német vonaton, és elhaladnak a négy őr mellett, az egyik őrt játszó statiszta a jelenet végén elneveti magát.Szerző: Filmbarbár

Fred Williamson a filmben maga hajtotta végre kaszkadőrmutatványait.Szerző: Filmbarbár