Az éhezők viadala

Alexander Ludwig
Wes Bentley
Lenny Kravitz
Elizabeth Banks

Panem az egykori Észak-Amerika romjain fekszik. Az ország a fényűző Kapitóliumból és 12 körzetből áll. Minden évben kisorsolnak egy 12 és 18 év közötti fiút és egy lányt a körzetekből, akiknek az Éhezők viadalán elő adásban kell megküzdeniük egymással. Katniss Everdeen a húgával és anyjával… Több

Rendező: Gary Ross
Író: Suzanne Collins
Forgatókönyvíró: Gary Ross, Suzanne Collins, Billy Ray
Premier (HU): 2012.03.22. | Netflix (2020.06.13.) | HBO Max (2023.10.06.)
Több

2023.12.01 Lóri Ádámcsik

A saga legjobb része

Az első rész tetszett a legjobban. Benne van minden, ami egy dráma, sci-fi filmhez kell. Jó történet, jó szereplők, jó rendezés, jó akciójelenetek, jó színészi játék. Szépen ki lett dolgozva a szereplők jellemrajza, háttértörténete.

Ross kiválóan megrendezte ezt a mozit,és tényleg nagyon szép lett.Magával ragadó,kissé mesebeli,kissé valóságos,éppen milyen hangulatban vagyok! J.Lawrence csillogtatja tudását. Ajánlott.

2016.11.18 ArpiHajdu és Réci

"Kenyeret és cirkuszt a népnek"

Érdekes sztorija van az Éhezők viadalának nálam. Nővérem kért még annó, hogy szerezzem meg neki a filmet, amit meg is tettem. Kb. egy fél évig ott lapult a számítógépen a film, amelyről semmit nem tudtam, csupán azt, hogy címe alapján nem mozgat meg ... Teljes kritika

2016.02.18 indingo

Az első rész még kifejezetten élvezetes volt. Van valami különleges az olyan filmekben/könyvekben, ahol egy külön világot teremtenek. Tetszik a viadal ötlete, kivitelezése.

2015.02.10 erare

Korban kissé kinőttem már ezt a műfajt, de ezt a filmet nagyon szerettem! Valóban jó a szereposztás, tetszenek a karakterek és a jellemek. És valahol életszerű, ugyanakkor meseszerű is.

A film alapjául Suzanne Collins azonos című regénye szolgált. Az Éhezők Viadalának filmváltozata hatalmas sikert aratott, és világszerte több mint 700 millió dolláros bevételt termelt.Szerző: Informer2

A filmben megjelenik Panem városa, ami a híres császár, Néró szállóigéjéből származik. „Panem et circenses”, vagyis „Kenyeret és cirkuszt".Szerző: thejoker

Paula Malcomson és Jennifer Lawrence második alkalommal alakít anya-lánya párost. Az első a Döglött akták című sorozat egyik epizódja volt, 2007-ben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Seneca Crane fontos szerepet tölt be, holott az alapul szolgáló könyvben nem is szerepel (elsőként a sorozat második könyvében Crane-re).Szerző: ArpiHajdu és Réci