Az elnök emberei

Az elnök emberei

All the President's Men
Manyi
Dustin Hoffman

Az 1972-es választásokat megelőző időszakban a Washington Post riporterei, Bob Woodward és Carl Bernstein korlátlan hozzáférést kapnak szerkesztőiktől, hogy belemerüljenek a Watergate-botrány részleteibe, és "kinyomozzák" Nixon elnök lemondásának valódi okát. Megdöbbenésükre felfedezik,… Több

Rendező: Alan J. Pakula
Premier: 1976.04.04.

2023.03.27 Emmersson

Sokadszorra sem

Vagy tucatszor futottam neki úgy húsz év alatt, de egyszer sem sikerült a huszonötödik percnél tovább lendülni. Egyszerűen annyira unalmas a rendezés, a szinkronról nem is beszélve – kivéve persze Szakácsi Sándort és Dunai Tamást –, hogy mindig kikapcsoltam és kerestem mást. És most is próbálkoztam, hiszen a két húzónév, valamint Pakula neve is egy jó filmet ígér, de megint inkább egy sorozatba kezdtem. :) Nem tudom, egyszer sikerül-e befejeznem. Úgy vagyok ezzel a filmmel, mint anno Irwin Shaw Oroszlánkölykök című remekével fiatalon. Még sihederként ajánlották, végül jóval harminc felett jártam, amikor elolvastam. Igaz, akkor szinte felfaltam a könyvet egy hosszú hétvége alatt. Persze ez más, és egyre kevesebb esélyt látok arra, hogy elkapjam a fonalat.

2015.10.25 Manyi

A maga korában egy igazi klasszikus volt, de ma már unalmasnak és túl vontatott cselekményűnek hat. Nem kötött le, de ez inkább a rendezés miatt volt, mint a színészek miatt.

2022.09.03 Lóri Ádámcsik

Mai szemmel kicsit vontatottnak és lassúnak tűnt.

2018.07.23 Milanman

Az elnök emberei az egyik legjobb film, amit valaha készítettek az internet korát megelőző "analóg" újságírásról. Mai szemmel nézve már lassúnak hathat, de a fantasztikus színészi munka és a kiváló rendezés miatt a stílus szerelmeseinek kötelező.

2015.07.06 Bekmeli

Annak ellenére hogy összességében tetszett a film, vannak részek amik vontatottak, lassú cselekményűek, de talán ez betudható a film korának. Összességében egy jól összerakott film, érdemes megnézni!

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1976-ban. Szerző: dulkap

Redford megvette a készülő könyv filmjogait, és ő javasolta, hogy az újságírók magukat is írják bele a történetbe. Redford nem kívánt szerepelni a filmben, de Warner stúdió ragaszkodott hozzá, csak ebben az esetben voltak hajlandók a filmet finanszírozni. Így végül Redford eljátszotta Woodward szerepét.Szerző: Bogi87

A film a Richard Nixon nevéhez köthető Watergate-botrányt dolgozza fel, az ügyet kiderítő két oknyomozó újságíró Carl Bernstein és Bob Woodward által írt könyv alapján.Szerző: Bogi87

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeàllított egy listàt, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotàsàt. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgàltàk a gyűjteményt, ismét megvàlasztottàk a legjobbakat. Jelen film a 77. helyen àll ezen a listàban. Szerző: Bogi87

(2017. 03. 26.)
A történet nem Nixonról szól, hanem a 70-es évek Amerikájáról, arról, hogy két oknyomozó riporter hogyan jut el odáig, hogy átlássa, mennyire mocskos dolog a politika, és ezt nyilvánosságra is hozza, nem félve a következményektől. Ha mindig tudni akartad, miről is szólt a Watergate-botrány, ez a te filmed, de akkor is, ha egy igazán jó politikai kr... Több