Az első lovag

Az első lovag

First Knight

Ralph Ineson
Richard Gere

Lancelot beleszeret Guinevere-be, akit Artúr király feleségül akar venni. Eközben egy erőszakos hadúr megpróbálja átvenni a hatalmat Artúrtól és a Kerekasztal lovagjaitól.

(szarka84)

Rendező: Jerry Zucker
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1995.10.05. | Netflix (2023.07.01.)

2024.01.09 drg0602

Teljesen lefoglalt az elejétől a végéig! Jó témájú, érdekes történettel ellátott alkotás, amely régi, de azzal együtt tökéletes alkotásnak tartom. Igaz, helyenként lassú, rengeteg párbeszéd, jó színészi teljesítmények, mindenképpen érdemes megnézni! Értékelés: 9/10.

2017.11.20 Deku

Érezhetően nem lett a legjobb film de rossz sem lett. Mindenképp megér egy megtekintést. Itt most nem kaptam túlzottan maradandó élményeket de azért meg nem bántam meg, hogy megnéztem.

2019.04.17 Norbert93

A számtalan Arthur mondakör egyik, s sok filmmel együtt felejthető darabja, még az erős színészgárda ellenére is csak átlagos, B kategória felső határát súroló kalandfilm.

2016.07.28 Toncsi

Szerintem gyönyörű film, imádom, ahogy egyesíteni tudták ezt a középkori hangulatot egy kis romantikával. Szinte klasszikussá vált ma már, és valahányszor leadják a tévében én mindig megnézem.

2015.03.18 kaibence

Jó film volt, szeretem azokat a filmeket, amik ezt a kort mutatják be, szerintem maga a film is elég korhű volt.

Miközben Richard Gere arra a jelenetre készült, amikor karaktere megmenti Guineveret, kijelentette, hogy ez lesz az utolsó akciószerepe. Szerző: rbernadett

Guinevere szerepére Catherine Zeta-Jones is szóba jött. Szerző: rbernadett

John Gielgud a rendezőt, Jerry Zuckert nagyon bosszantónak titulálta.Szerző: rbernadett

Julia Ormond 350 ezer dollárt kapott a szerepért, míg férfi kollégái együttesen 14 millió dollárt tettek zsebre.Szerző: rbernadett