Az ember gyermeke

Az ember gyermeke

Children of Men

A történet egy futurisztikus társadalomban játszódik, ahol 19 év telt el az utolsó gyermek születése óta. Az anarchia pusztító fekélyként sújtja az embereket, egyedül Nagy-Britanniában sikerül csillapítani a lázadást. Mindenhol nyomor és szenvedés, a partokat ellepték az illegális… Több

Rendező: Alfonso Cuarón
Író: P.D. James
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2006.11.16. | HBO Max (2023.12.25.)

2024.03.03 Ultron

Tömény disztópia

Ha az emberiség komoly válságba kerül, akkor a fizikai fenyegetettség, nyomor, éhezés mellett megjelenhetnek extrém tragédiák is, mint az, amit a filmben vázolnak fel: nem születnek gyermekek. A főszereplő, Theodore (Clive Owen) mégis találkozik egy várandós nővel, akit aztán menekíteni próbál a viszontagságoktól, mindenáron. Átlagos pasas, de emberfeletti dolgokra teszi képessé a kialakuló helyzet. Ebben a filmben az a sokkoló, ahogyan elénk tár egy disztópikus jövőt, utcai harcokkal, nyomorral, törvénynélküliséggel. Nálam 4 csillagos.

2017.07.26 Deku

A történet és amit taglal nekem általában tetszik, itt viszont nem tetszett ahogy megvalósították. Én legalábbis úgy éreztem, hogy nagyon nincs rendben valami. A színészek kihozták a lehető legjobbat, de a történet nekem nem jött be.

2015.09.08 rbernadett

Érdekes elgondolás, de a legemlékezetesebb alakítást nekem Michael Caine hozta a hippi szerepében.

2017.04.10 indingo

A film egy érdekes témát vetett fel. A történet végig lekötötte az ember figyelmét, nem tudtam rajta elaludni pedig elég későn néztem. A kezdetekről viszont keveset kaptunk.

Érdekes téma,tisztességesen megcsinálva,de azért nem lesz a kedvenc mozim.Clive Owen egy jó karakterszínész,itt is jól játszik.Nem rossz,izgalmas,érdekfeszítő,de nekem könnyen felejthető.

P.D. James, az eredeti történet írója megjelenik a filmben: Ő az idős hölgy a büfében Theoval.Szerző: magyaristvan

Az eredeti történet írója állítólag nagyon meg volt elégedve a végeredménnyel.Szerző: magyaristvan

Majdnem minden jelenetben látható állat, általában egy kutya.Szerző: magyaristvan

A filmben a meddőségi krízisben valamennyi nő meddő, az eredeti novellában a férfiaknak nincs spermája.Szerző: magyaristvan

(2019. 01. 23.)
Meddőségre kárhoztatva
Ám az igazi értékek a felszín alatt rejtőznek, mert bár hiába is egy gyöngyszem filmtechnikai szempontból a mexikói direktor sci-fi drámája, a mondanivaló az, amely a látszatra botegyszerű sztorit elviszi a hátán. Több