Enemy
ANdraS
Jake Gyllenhaal

Adam Bell egy egyetemi történelemtanár, aki teljesen beleunt az életébe. Semmi nem érdekli, gyönyörű barátnője is hidegen hagyja. Egy napon azonban fenekestül felfordul az élete, amikor munkatársa javaslatára megnéz egy filmet. Adam megdöbbenve veszi észre, hogy a főszereplő színész a… Több

Ország: Franciaország, Kanada, Spanyolország
Premier: 2013.09.08.

2023.08.21 Erik Csok

Egész (sok) napos agytorna!

Már nagyon régóta érdekelt engem ez a film, és ma végre sikerült végignéznem. És ahogy mondják, ez tényleg egy rétegfilm, tehát valakinek tetszik, valakiknek pedig nem. Egy igazán fura és érdekes film ez szerintem, most így hirtelen hasonló filmet nem is tudok mondani. És igen, tényleg megdolgoztatja az agyat, olyannyira, hogy én még most is rakom össze a szálakat, hogy mi is történt valóban, és hogy mi micsoda. Viszont én szeretem az ilyen filmeket, és ezt is vártam tőle, ezt pedig meg is kaptam. Története érdekes, kevés karakter van benne, és a zenéje is nyomasztó. És az pedig, hogy a filmen van egy sárga szűrő, még nyomasztóbbá teszi, és van egy hangulata is. A misztikum pedig nagyon jól működik benne. Jake Gyllenhaal kettős szerepben ismét zseniális, felhúzza a filmet, és két ilyen karakterből is kihozta a maximumot. Többször nézős darab, valószínű én sem most láttam utoljára, nekem tetszett!

2016.08.06 mamiéstöti2

Ez a film egy akkora 0, hogy az ki se fér. Művészileg is értékelhetetlen, meg bármilyen szemszögből is. Nagyon megbántam, hogy elkezdtem.

2015.07.27 kabel

Egy nagyon sötét, de annál rétegeltebb dráma az Enemy. A film szimbólumrendszerekre épül, melyek nagyrésze csak a második megnézés során tűnik föl igazán. Jake Gyllenhaal (mindkettő) játéka nagyon szép és remekül beleillik a filmbe. A történet végig komor és hátborzongató, de emellett teljesen sablon mentes és eredeti.

2017.10.01 Berto49

Nagyon modern film a Nobel-díjas José Saramago regénye alapján. A Moly honlapján majd’ mindenki el van ájulva a regénytől, de én nem érzek késztetést az elolvasására. A film kezdete és vége eléggé homályos, legalábbis számomra. Egy fásult történelem ... Több

2021.04.28 elekm90

Határozottan nem könnyű darab Dennis Villeneuve-től. Azt gondolom, hogy a fő témát, amit feszeget, sikerült megértenem, de a szimbolikáját és minden egyes jelentét nem teljesen tudtam megfejteni. Ennek ellenére az elidegenítő, rideg atmoszféra, amit ... Több

A színészek a forgatást megelőzően aláírtak egy titoktartási szerződést, melynek értelmében nem nyilatkozhattak és nem is magyarázhatták meg a 'pókos' jelenetet a filmben.Szerző: erare

A filmben elhangzó mondta 'Ahol akarat van, ott út is születik' a rendező angol tanárától származik, aki ezzel próbálta meg inspirálni diákjait, hogy jobban teljesítsenek.Szerző: erare

Jake Gyllenhaal és a rendező Denis Villeneuve korábban együtt dolgozott a Fogságban (2013) című alkotás kapcsán is, mely előbb debütált a mozik műsorán, mint Az embermás.Szerző: erare

A rendező, Denis Villeneuve felajánlotta a főszerepet Javier Bardemnek is, ám ő visszautasította a felkérést. Hasonlóan járt Chhristan Bale-lel is, ám ő egyéb filmes munkái miatt volt kénytelen nemet mondani, pedig szívesen megformálta volna Adam és Anthony kettős szerepét.Szerző: erare

(2016. 02. 28.)
A Jake Gyllenhaal főszereplésével készült pszicho-dráma jóval mélyebb alkotás annál, mint azt a sztori első hallásra sugallná. Több