Az én XX. századom

Enyedi Ildikó ma már klasszikusnak számító alkotása újra a mozikban, amellyel korábban elnyerte Cannesban az Arany Kamera-díjat. Lili, az anarchista és Dóra, a luxusnő és az őket együtt csak „tökéletes nő”-ként definiáló Z. úr együtt utaznak az Orient Expresszen. Történetük alighanem… Több

Rendező: Enyedi Ildikó
Forgatókönyvíró: Enyedi Ildikó
Ország: Magyarország, Kuba
Premier (HU): 2018.03.01.

2018.03.04 ArpiHajdu és Réci

Hajrá, Enyedi Ildikó!

Enyedi Ildikó jól feladta a leckét első nagyjátékfilmjével. Ha röviden jellemezni akarom a filmet, akkor úgy fogalmazhatnék, hogy egy szép történet művészfilmes elmesélése, amelybe egy egész korszakot sikerült belesűríteni. És azt is elmondhatom, hog... Teljes kritika

2016.10.21 FunBoi

Egyszerűen kíváncsi voltam a rendező többi filmjére, és most már nem értem magam, hogy hogy nem ismertem az ő munkáit mindeddig. Szerintem nagyon sokat hagy ki az, aki nem nézi meg az ő filmjeit. Nagyon jók :)

2016.11.27 Williamgek

Egy picit más, amire számítottam. Ez sem volt egy túl pörgős film, de nem bántam meg. Kissé elnyújtott az igaz, lehetett volna akár rövidebb. Bár annyira feszes ez a film ugyanakkor, hogy nem is tudnám, mi az amit kihagytam volna belőle.

A film összbevétele 682 016 dollár volt (imdb.com).

A filmet 2000-ben beválogatták az Új Budapesti Tizenkettőbe, amelyben a Magyar Film-és tévéművészek Szövetségének és a Magyar Újságírók Szövetsége Film- és Tévékritikusi szakosztályának tagjai szavaztak a magyar filmtörténet legjobb munkáiról.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film felújított, digitalizált változatát a 2018-as Berlinale-n mutatták be Enyedi Ildikó részvételével.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Díjak: 1989 Cannes Film Festival – Arany Kamera díj a legjobb első filmnek 1989 Edinburgh Film Festival – Special Prize 1989 Las Vegas Film Festival – Special Prize, Author Prize 1989 Magyar Filmhét – Legjobb Rendező, Filmkritikusok díja Szerző: hp