Az energia

Az energia

Push

A kormány a Divízió nevű titkos program keretein belül paranormális jelenségeket kutatott. A kísérletekbe beemeltek emberi alanyokat, akiken genetikai módosításokat hajtottak végre. Így az alanyok különleges képességekre tettek szert, amik utódaikba tovább öröklődnek. Nick (Chris Evans) már… Több

Rendező: Paul McGuigan
Író: David Bourla
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2009.12.02. | RTL+ (2022.11.17.)

2024.03.27 Tomipapi

Ezek a szuper erővel bíró emberek állandóan harcolnak egymással és egymás ellen. Az Isten mentsen meg tőlük minket. Biztos sokan odavannak értük, de én nem. Szerintem ebben a filmben kicsit nagyon túltolták a talicskát!

2019.07.30 indingo

Az első fél óra egy kifejezetten ígéretes film hangulatát harangozta be, de sajnos az idő előrehaladtával ellaposodott a story, pedig a két főszereplő színészt nagyon kedvelem.

2016.10.04 zoleykrajcsi

Az energia című film, nekem nagyon bejött, mert azt kaptam tőle, amit szerettem volna. rendkívül hangulatos, fordulatokban gazdag, izgalmas film, melynek főhőseit könnyű megszeretni. A zene is szuper, szóval 5 csillagos.

2018.08.10 varkonyiildi

Látva a szereposztást, többre számítottam, többet vártam a filmtől. A történet gyenge, bár jól indul, de nagyon ellaposodik a közepe felé. A befejezése is gyenge.

2015.05.31 War Of Change

Nagyon tetszett, ott kezdett izgalmassá válni a dolog, amikor elkezdi azokat a leveleket írni, aztán memóriatörlésre megy. Az sejthető volt, hogy Kira-t is megpróbálják befolyásolni, és igazából sejthető volt a vége, de valahogy mégis meglepett.

Paul McGuigan a rendező főleg sorozatokat és jelentéktelen akciófilmek készített ezelőtt, az író-producer (David Bourla) pedig televíziós filmekhez írt történeteket. Szerző: Archívum

A filmet 38 millió dollárból készítették el, és kis híján 49 milliót hozott vissza, a kritikusoktól negatív értékelést kapott. Szerző: Archívum

A film készítői azért választották Hongkongot a forgatás helyszínéül, mert ott mindig óriási a tömeg, így a felvételeket gerilla-módszerekkel készítették el, rejtett kamerákkal, a jeleneteket pedig egy snittben rögzítették. Szerző: Archívum

A film valós eseményeken alapul, ugyanis mind az USA, mind a Szovjetunió éveken keresztül folytatott kísérleteket paranormális képességekkel bíró embereken, amerikai Csillagkapu Programot csak 1995-ben állították le. Szerző: Archívum

Gotham Lovagjai
The Defenders