Az idő urai

Az idő urai

Les maîtres du temps
JRD

A film főhőse egy kisfiú, akit Piel-nek hívnak, s aki egy végzetes baleset során egyedül marad a titokzatos, félelmetes Perdide bolygón.A korabeli kritikusok fanyalogtak: "a néző egy jól megcsinált rossz filmet lát". A baj az, hogy "a film figurái lényegében a jó öreg Walt Disney-iskolát követik, némi pop-artos képregény megoldással fűszerezve. Csakhogy ezzel a módszerrel nem lehet fantasztikus figurát rajzolni!" - dörög a kritika. Hát lehetett! Kicsit Walt Disney-sen ugyan, de mindenki a maga módján rajzolt. A hosszú animáció sokak által kedvelt és használt műfaj.

Rendező: René Laloux
Író: Stefan Wul
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország, Svájc, Magyarország
Premier (HU): 1983.09.29.

2022.05.10 JRD

Örök

Nehéz szavakba önteni azt az érzést, ami a filmet kíséri. Kíváncsiság, szomorúság, remény, hiányérzet, de nem a szavak negatív értelmében. Nem azonnal válik világossá a történet mondanivalója, az biztos. Sőt, nem is gyermekeknek való rajzfilm. Én még gyerekként láttam és a félelmen túl az a szomorú érzés maradt meg csak bennem, hogy valaki meghalt a történetben. A sztori lényege, mondanivalója pedig kusza volt számomra. Mégis úgy gondolom, hogy aki megnézi, annak érdekes élményben lesz része. Ne hallgass rám! Nézd meg és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.12.08 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

A mai napig hatalmas élmény.

Egy koprodukcióban, ami francia-magyar, megalkotott sci-fi rajzfilm, ami kifejezetten jól sikerült alkotás. Bevallom őszintén, úgy egy jó harminc perc után esett le a tantusz, hogy mi is lesz a sztori vége, de ez abszolúte nem volt rám negatív hatáss... Teljes kritika

2018.09.23 MKristijan

Ezidáig nem találkoztam a rendező munkáival, de amit ebben a rajzfilmben láttam, valami lenyűgöző. Több hasonló filmre lenne szüksége a világnak. Kellően mesés, kellően komoly, hogy az egész családot lekösse egy esti mozizásra. Örülök hogy van magyar... Több

2016.04.28 Cordelia Bennett

Akkoriban többször láttam. Emlékszem, félelmetes volt, nem egy vidám mese. Kíváncsi lennék, mai szemmel hogyan tetszene. Szép, szokatlan, művészies rajzok, de érthető, élvezhető. Tizenéveseknek való.

2016.12.14 Phalanx

René Laloux-tól nekem nagyon tetszett A vad bolygó, így ez a film is egy nagyon jó élmény volt, hasonlóan lassú tempójú, kissé elvont, de nagyon jó a zenéje

Két díjat is nyert 1982-ben. Fantafestival (1982) díj: legjobb gyermekfilm – René Laloux, Jean Giraud; Espinho, CINANIMA, Nemzetközi Animációsfilm-fesztivál (1982) díj: legjobb egész estés film.Szerző: idanka

A filmbéli különleges lényeket a Pannónia Filmstúdióban rajzolták meg.Szerző: harnas1207