Az ítélet

Az ítélet

The Verdict

Egy kitaszított, alkoholista bostoni ügyvéd esélyt lát arra, hogy megmentse karrierjét és önbecsülését, ha egy orvosi műhibaügyet perre visz, ahelyett, hogy megegyezne.

(nagymarti82)

Rendező: Sidney Lumet
Író: Barry Reed
Forgatókönyvíró: David Mamet, Jay Presson Allen
Premier: 1982.12.07. | Disney+ (2022.06.14.)

2016.12.08 Berto49

Jórészt tárgyalótermi film, de igazából több annál, dráma a javából. Bemutatja az igazságszolgáltatás befolyásolhatóságát, a bírói részlehajlást. Egy lecsúszott ügyvéd, aki az alkoholizmus utolsóelőtti stádiumában van atyai barátja jóvoltából vállal ... Több

2015.06.24 FarZoo

Alapvetően jól sikerült dráma, Paul Newman nem okozott csalódást. A sztorija érdekes, izgalmas, talán azt leszámítva, hogy némely részek vontatottak, összességében tetszett, sznészi alakításban is jó.

Felkérték Sidney Lumet-et, hogy rendezze meg a filmet, de nem tetszett neki a forgatókönyv. Később kiderült, hogy a rossz verziót kapta meg (a Redford kívánságára átdolgozott példányt), majd amikor megkapta az eredetit, rábólintott a rendezésre.Szerző: mamiéstöti2

Robert Redford kiharcolta a főszerepet majd kétszer átíratta az egész forgatókönyvet míg végül annak már köze nem volt az eredetihez, és ekkor úgy döntött mégsem szerepel a filmben.Szerző: mamiéstöti2

A forgatás 1982. február 2. és 1982. április 30. közt zajlott.Szerző: dulkap

Forgatási helyszínek: - New York City, New York, USA - Boston, Massachusetts, USA - Toronto, Ontario, CanadaSzerző: dulkap