Az olasz meló

Az olasz meló

The Italian Job
Jason Statham
Edward Norton

Charlie Crocker egy valódi lángelme, ha a rablások kiterveléséről van szó. Egyik embere azonban átveri, és lelép az összes szajréval. Crocker rábukkan az arany nyomára, melyet követően csapatot gyűjt maga köré, hogy bosszút álljon az árulón, és visszaszerezze jogos… Több

Rendező: F. Gary Gray
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2003.10.09.

Az olasz meló  (1969)

Az olasz meló  (1969)

2024.01.06 Lone Wolf

Az egyik legjobb az elmúlt 20 évből

F. Gary Grey nem annyira a szövevényes, mint inkább a látványos és akciódús filmek mester volt korábban (ő készítette például a Halálos iramban 8-at), ám Az olasz meló – sajátos stílusa dacára – egyértelműen a legjobb filmje lett. Persze a dolog sikeréhez kellett az a nagyon jó csapat is, akikkel dolgozhatott: Mark Wahlberg, Jason Statham, Edward Norton, Charlize Theron és persze az öreg Donald Sutherland. Mind őrületesen jók ebben a filmben, de főleg Norton és Wahlberg. Kapunk fordulatokat, meglepetéseket, akciókat, üldözéseket és rengeteg látványos jelenetet is. Mi kellhet még egy jó akció-thrillerhez? Semmi. Az olasz meló az utóbbi 20-21 év egyik legjobbja a saját műfajában. Az IMDb-n jelenleg 70%-on áll, mert az amerikaiak csak a csihi-puhit értékelik. Ebben viszont több van valamivel, mert felfedezhető némi üzenet is a nézők felé: csak azokban bízz, akik megérdemlik, légy mindig résen, és dolgozz csapatban. Ajánlom azoknak az akció fanoknak, akik a gyors jelenetek mellet a csavaros sztorikat is kedvelik. Négy csillag az értékelésem.

2016.08.05 mamiéstöti2

Közepes film sok sztárral és feltörekvő színésszel, akik mára befutottak egyszer meglehet nézni.

Nem egy nagy szám,teljesen tucatfilm,tucat történettel.Theron legalább jól nézett ki benne,de max ennyi a pozitívum! Felejtős mozi!

2019.02.13 indingo

Rablás átverésekkel és némi izgalommal. Tulajdonképpen többször is nézhető főleg azért hogy mindig más részleteket fedezzünk fel, amire az előznél nem figyeltünk fel.

2016.06.14 Thibo84

Egy percre nem lankad az ember figyelme, annyira pörgős. Nortonnak jól állt ez a karakter.

A film 176 millió dolláros bevételt ért el.Szerző: LionelMessi10

A film költségvetése 60 millió dollár volt.Szerző: LionelMessi10

A kaszkadőrmutatványok egy részét a színészek hajtották végre.Szerző: Archívum

Wahlberg, hogy a filmben magasabbnak látszódjon magasított talpú cipőt viselt.Szerző: Archívum