Az ördög jobb és bal keze

Az ördög jobb és bal keze

Lo chiamavano Trinità...

Egy lusta, nem éppen tisztességességéről híres pisztolyművész és lótolvaj testvére megvédenek egy mormon közösséget, akiknek földjét megpróbálja megkaparintani a polgármester, egy mexikói bandita és az… Több

Rendező: Enzo Barboni
Forgatókönyvíró: Enzo Barboni, Gene Luotto
Ország: Olaszország
Premier (HU): 1988.08.11.

2023.04.16 Gamehun638

A spagetti western korszak kiváló lezárása. Humoros, akciós. Minden benne van, aminek benne kell lennie. Igazi örökzöld.

2019.04.09 Thibo84

Az első film, amiben felismerik a párosban rejlő hihetetlen lehetőséget. Számtalanszor láttam, de nem tudom megunni, és ehhez hozzájárulnak a zseniális szinkronhangok is. Jó a humora, számtalan megnézés után is megmosolyogtat.

2021.07.13 Laca//Ho/rr/oR//

A jó öreg western - hagymás bab kombináció, pofonokkal fűszerezve

Máig képes vagyok megnézni, pedig már rengetegszer volt alkalmam az évek során megnézni az ikonikus párost, Terence Hillt és Bud Spencert. Tény, hogy ugyanarra a sémára épül minden filmjük, de képtelenség megunni, aki szereti a két imádnivaló színészt. Kiemelném a másik legendás párost, Bujtor István és Ujréti László színművészeket, akik remek szinkronhangok voltak a legendás színészek filmjeiben. A páros első filmje, amely meghozta számukra az igazán nagy áttörést, és többek között ezért is az egyik kedvencem tőlük, hiszen mondhatni beléjük "égett" a vadnyugati stílus, és egészen jól állt nekik. Ahhoz képest, hogy vígjáték, igaz történet alapján dolgozza fel a magát a történet lényegét, miszerint el akarják üldözni az ártatlan telepeseket a földjeikről. Ennél a résznél is jól mutatkozik meg a páros személyisége, miszerint Hill volt mindig is a laza, vicces, csibész karakter, míg Spencer volt a morgós, dühös karakter, akit a pénz és az étel érdekelt. Nagyon jó kis történet csupa remek, humoros jelenettel, és persze a jól megszokott pofozós részekkel, amik nem maradhattak ki. A mai napig megállja a helyét, és imádtam, amilyen jóízűeket tudtak enni.

A híres spagetti-western,aminek egy mintadarabja ez a mű. Zsenik,akiken felnőttem. Pofonok,kissebbek,nagyobbak,vér nélkül,és mindíg vicces formában! Kedves kis film.Sokszor nézhetős!

2017.07.10 Deku

Teljesen lényegtelen hány Bud Spencer film van az összes ugyanarra a sémára épül. Szinte semmi különbséget nem fedezek fel. A humor ami ha van benne kimerül a pofozkodásban ami nem vicces.

A forgatókönyv eredetileg csak egy főszereplőről szólt, majd amikor Enzo Barboni elolvasta, ő tanácsolta, hogy írják át párosra.Szerző: Thibo84

Enzo Barboni eredetileg Franco Nerót és Peter Martellt (más néven Pietro Martellanza) nézte ki a főszerepekre. Csakhogy Terence Hill másodszor is Martell helyére lépett az Isten megbocsát, én nem! című film után. Nero viszont nem ért rá.Szerző: Thibo84

Terenc Hill a babevő jelenet előtt 24 órán át koplalt, hogy az egész tál ételt meg tudja enni.Szerző: Képkockák

Enzo Barboni rendező számára ez volt az első alkalom, amikor a két színésszel együtt dolgozott. Később az ő nevéhez köthető a Bűnvadászok és a Nincs kettő négy nélkül című filmjük is.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A filmnek van valódi inspirációja és történelmi háttere, mégpedig az, hogy a mormonokat mészárlás árán is el akarták űzni a lakóhelyükről 1883-ban.Szerző: Shelby07