Az ördög Pradát visel

The Devil Wears Prada

Anne Hathaway a film forgatása közben Rafaello Follieri-vel randizott, aki szabályosan megtiltotta neki, hogy éjszaka forgasson.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Meryl Streep ötlete volt, hogy mutassák be Miranda emberibb oldalát is, így jött létre a kék pulcsiról és a divatiparról szóló monológ, valamint a hotelszobában játszódó jelenet is, amikor a válásáról beszél,Szerző: ArpiHajdu és Réci

Miranda Priestly utolsó mondatát maga Meryl Streep alakította át: "Mindenki olyan akar lenni, mint én"-ről, "Mindenki olyan akar lenni, mint mi"-re.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Stanley Tucci a forgatások alatt ismerte meg második feleségét Felicity-t, aki nem más, mint Emily Blunt testvére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Emily Blunt kosztümjeinek a többségét Vivienne Westwood tervezte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Miranda Priestly szerepére Helen Mirren és Kim Basinger neve is felmerült.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Anne Hathaway úgy készült a szerepre, hogy önként jelentkezett egy hétre egy aukciós ház asszisztensének.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Gisele Bündchen beleegyezett, hogy szerepel a filmben, de csak abban az esetben, ha nem modellt kell alakítania.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Runaway magazin egyik címlapja látszódik az egyik jelenetben Emily asztala mögött. Ezt egy 2004. augusztusában megjelent Vouge címlap ihlette, amelyen Priscilla Presley, Lisa Marie Presley és Riley Keough szerepelt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Elias-Clarke épület belsejében zajló jeleneteket a manhattani McGraw-Hill épületben vették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Juliette Lewis és Claire Danes is esélyes volt Andy szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Lauren Weisberger, Az ördög Pradat visel című regény írója kapott egy cameo szerepet a filmben. Ő alakítja az ikerlányok dadáját a vonatos jelenetben.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film készítői parancsba adták Anne Hathawaynek, hogy szedjen fel 4-5 kilót a szerep kedvéért, miután a színésznő ezt teljesítette, meggondolták magukat és fogyókúrára fogták a színésznőt, mondván, hogy inkább majd kitömik a ruháit.Szerző: ArpiHajdu és Réci