Az oroszlánkirály 2: Simba büszkesége

Az oroszlánkirály 2: Simba büszkesége

The Lion King 2: Simba's Pride

Szimba lánya a kulcs, hogy béke uralkodjon Szimba falkája és Zordon egykori párjának csapata között. Az elkeseredett harc a végéhez közeledik.

(Hupka Adrián)

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Ausztrália
Premier: 1998.10.27. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.06.29 Kósa Bence

Egy kötelező folytatás, de nem rossz. Kiara nem egy ikonikus főhős, de én szeretem. Zira viszont méltó főgonosza a második résznek. Ha szereted az első részt (ez biztos), akkor ne hagyd ki!

2016.11.19 ArpiHajdu és Réci

Az Oroszlánkirály 2 volt az első eredeti VHS, amit megkaptam az apukámtól, amikor kicsi voltam. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy rongyosra néztem (és a VHS korszakban ezt még szó szerint kellett érteni). Rajzoltam apumnak egy képet a kis Kiara hercegn... Több

2017.03.14 GedyPapa

Az első rész számomra kultikus fontosságú és nagyon meghatározó élmény. A második is hoz ebből valamit, de a kezdő epizódot nem tudja megközelíteni. Bár arra tisztán emlékszem, hogy milyen mérges voltam, amikor nem indult el a videókazetta, amin ez a... Több

2018.11.28 dailyfilmsan

Nekem sajnos ez a Rómeó és Júlia történet nem igazán jött be. Gyengébbek voltak a dalok is ebben a részben mint az elsőben. Valamint szerintem a grafika is más, rosszabb volt. Az előző részben nem használt ennyi effektet, itt pedig inkább arra hagyat... Több

2019.11.29 Timon

Drámai,méltó módon folytatja az előző részt,de leginkább drámai oldala tetszett a legjobban.Az új szereplők közül Kiara és Kovu a legjobbak szerintem.Legjobb jelenetek: Kiara és Kovu dala,a végén a megbékülés,és a poénos illetve szomorú jelenetek. Nagyobbrészt erős,sötét és nagyszerű mese. 10/10

Szimba édesanyja, Sarabi nem jelenik meg a második filmben, aminek az oka tiszteletadás volt Madge Sinclair-nek (aki Sarabinak kölcsönözte a hangját az első filmben). A színésznő ugyanis egy évvel az Oroszlánkirály első részének megjelenése után halt meg.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Jennifer Aniston és Sarah Jessica Parker neve is felmerült Kiara szerepére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Egy korábbi verzióban Szimbát sikerült volna megölnie Zira-nak és csapatának, azonban nem akartak ennek a karakternek is olyan sorsot, mint az apjának, Mufasa-nak az első filmben, így túléli a támadást.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Szimba kislányát eredetileg Aisha-nak hívták volna, ám a Disney megváltoztatta mikor rájött, hogy az egyik Power Ranger-t is így hívják.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Zira gyermekét Kovunak nevezi, ami Szuahéli nyelven sebhelyet jelent. A Zira pedig gyűlöletet, idősebb fiát pedig Nuka-nak hívják, ami rossz szagot jelent.Szerző: ArpiHajdu és Réci