Az őrület határán

Az őrület határán

The Thin Red Line
erare

1942-ben az amerikaiak és japánok a Csendes-óceán légtérének uralmáért élet-halál harcot vívtak a Salamon-szigetekeken. Welsh főtörzsőrmester (Sean Penn) százada kapjaa feladatot, hogy foglalja vissza a szigetet a japánoktól. A partraszállás sikeres, és egy darabig egyáltalán nem találkoznak… Több

Forgatókönyvíró: Terrence Malick
Premier (HU): 1999.03.18. | Disney+ (2022.06.14.)

2021.10.26 NONO

Hihetetlen

Nem akarom elhinni, hogy enélkül a film nélkül tudtam élni. Amikor először megláttam ezt a filmet, teljesen ledöbbentem, szavakat nem találtam, annyira elképesztő volt számomra. Nem egy szokványos háborús filmről van szó, és ez az igazán különleges benne, senki ne számítson hatalmas és 10 percekig tartó csatajelenetekre, ez a film a párbeszédekre és a katonák pszichikai állapotára koncentrál. Maga a film kicsit a háborútól valamilyen szinten el is tér, rengeteg olyan dolgot vet fel, ami az életben is sokat segít, és elmélkedhetünk rajta. És mi ez a szereposztás? De komolyan, nagyobbnál nagyobb nevek játszanak benne, ott van a zseniális Sean Penn, aki ezt a filmet is elvitte, de nagyon. Viszont a többiekre se panaszkodhatunk, Elias Koteas Staros százados szerepében elképesztő, ugyanúgy Nick Nolte is, és hát még a legapróbb szerepekre is olyan színészeket hívtak be, mint például George Clooney, Jared Leto, John Travolta, John Cusack, és még sorolhatnám. Mindenképpen ajánlom mindenkinek ezt a kortalan remekművet.

2015.02.10 erare

Nem szeretem a háborús filmeket - de mit tudtam én ezt gimisként?! De megszerettem. Amennyire ezt a műfajt lehet. Máig bennem élnek az arcok, az őrület határán táncoló sorsok. Alapfilm. A Szarvasvadász után a második olyan film a 'polcomon', mely e témában született.

2017.11.07 hsanya182

Természet-élet-halál körfogásának bölcsességeivel fűszerezett, lelki mélységű háborús film. Csodás természeti tájak és kameranézetek vannak ahogyan a katonák vonulnak a sejtelmes vidéken. Elég hosszú, de nagyon tanulságos az értelmetlen vérontásról é... Több

2017.07.11 Deku

Láttam én már ennél sokkalta jobb akció dús háborús filmet. Ez nekem túl lapos volt mind színészileg mind pedig történetileg. Elképesztő, hogy ilyen rémesen rosszul felépített filmet kiadtak. A karakterek például egyszerűen rémesek. Nagy csalódás volt nekem.

2018.11.03 dailyfilmsan

Érdemes a megtekintésre. Elsőre nekem is úgy tűnt hogy megint egy háborús film ami csak azért kepott jó értékelést mert a kínt mutatja be, nem mellesleg tele jó színésszel. Mégis meglepődtem mert egy másik szemszögből akarta elém tenni Guadalcanal-t.... Több

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Robert Michael Geisler producer már 1989-hen felvetette a film ötletét Terrence Malicknak. Szerző: SódóGA

A filmhez két repülőgépet használtak, egy Harvardot és a Wirrawayt, amiket úgy festettek és alakítottak át, hogy hasonlítsanak egy USN Douglas Dauntless bombázóra. Szerző: SódóGA

Terrence Malick 100 napot forgatott Ausztráliában, 24 napot a Salamon-szigeteken és 3 napot Amerikában.Szerző: SódóGA