Az ötödik elem

Bruce Willis
Milla Jovovich
Bruce Willis
Brion James

Ötezer évenként veszélybe kerül az Élet. Ekkor nyílik meg egy kapu az univerzum és a Gonosz között. A megmenekülés kulcsa a rejtélyes ötödik elem, ami a tűz, a víz, a levegő és a föld segítségével alkot egy olyan fegyvert, ami képes felvenni a harcot a Gonosszal. A XXIII.században járunk, és újra… Több

Rendező: Luc Besson
Forgatókönyvíró: Luc Besson, Robert Mark Kamen
Ország: Franciaország
Premier (HU): 1997.10.16.

2024.02.16 Tomipapi

Remek egy alkotás! Kategóriákon felüli. Minden van benne, ami egy jó mozihoz kell. Kár szaporítani a szót. Érdemes akár többször is megnézni.

2019.03.15 Puncs

Nem túlzottan bonyolult a történet, mégis jól van összerakva. Amolyan igazi felnőttmese a szó legnemesebb értelmében. Örök életű film. Szuper a látványvilága, tele van poénos, akciódús jelentekkel. A dívás rész hihetetlen sokat emelt a film hangulat... Több

2018.12.06 mamiéstöti2

Sok embertől hallottam már, hogy mekkora alkotás ez a film, de engem szinte idegesít, mikor meglátom valamelyik csatornán.

Nem szeretem,és nem is szerettem.Iszonyatosan gyenge az egész,olyan iskolai jelmezekre hajaz az egész! Kissé nevetséges,ráadásul Willis is nagyon rossz benne.Unalmas.Oldman is csak bohóckodik!

2017.12.13 Yosihiro

Remek sci-fi akciófilm. B. Willis nagyot alakít. A humor és akciót bőven felmutató filmben érzékelni a francia Reno kezét. Csak ajánlani tudom.

A filmbe belevittek egy kis Nietzschét is. Zorg szákjából hangzik el: "Ami nem öl meg, erősebbé tesz."Szerző: JRD

Az eredeti forgatókönyv és a film között vannak lényegi különbségek. Például eredetileg az volt a terv, hogy Zorg szembekerül Corben Dallassal, de ez a filmben már nincs benne.Szerző: JRD

A film számtalan utalás tesz a Star Wars bizonyos jeleneteire. Szerző: JRD

A film második része a Mr. Árnyék címet viselte volna, ha igazak a szárnyra kelt pletykák.Szerző: JRD

(2015. 05. 05.)
Nagy bada-bumm volt a mozikban a 90-es években ez a film, amelyben a francia stílus elegyedik az amerikai blockbusterrel, a sci-fi az akcióval, Jean-Paul Gaultier szállította Bruce Willis-nek az akkoriban számára kötelező kelléknek számító véres trikót. Több