Latinovits Zoltán
Márkus László
Dégi István
Márkus László
Fábri Zoltán

Baráti társaság beszélget egy kocsmában. Kívül javában zajlik a magyar fasiszta nyilas párt terrorja, miközben a szovjetek bombázzák Budapestet, de Király, a sznob könyvügynök, Kovács, a jámbor asztalos, Béla, a pragmatikus kocsmáros és a látszólag cinikus Gyuricza arról beszélnek, hogy a… Több

Forgatókönyvíró: Fábri Zoltán
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1976.10.07.

2024.02.13 Asztalosmester

Minden egyes alkalommal, amikor megnézem Az ötödik pecsétet, újra és újra lenyűgöz a film mélysége és az, ahogyan a karakterek ábrázolása révén emberi lények legbelsőbb dilemmáit tárja fel. A színészek alakításai egyszerre hitelesek és megrázóak. Min... Több

Hihetetlen mély érzelmeket kiváltó film, Fábri talán legjobb rendezése. Minden karakter nagyon ült, de talán kimagaslik Őze, Márkus és természetesen Latinovits játéka. Elgondolkoztató pillanatokat ültet az agyba, hogy mi mit tennénk a szereplők helyében. Fantasztikus alkotás, ajánlott kategória.

2017.07.10 Deku

Magyar film már nem is volt eleve sok esélye nálam. Ezt a filmet nagyon elszúrták. Legalábbis úgy gondolom, hogy simán több is lett volna benne de ez nem úgy jött össze ahogy kellett volna.

2023.09.10 Jocpappa

Tény, hogy nagyon jó, de soha többé nem akarom látni.

2018.09.08 Berto49

Az általam látott legjobb magyar film! Megtekintése után napokig járt a fejemben, hogy hasonló helyzetben én mit tettem volna. Túl azon, hogy a zseniális kérdésfelvetés elsősorban Sánta Ferenc érdeme, a regényadaptációk számára példaértékű; így kell ... Több

Az ötödik pecsét mint cím utalhat epheszoszi János próféta jövendölésére, amely szerint a végítéletkor feltörik az ötödik pecsétet, és előjönnek azok, akik tudták az igazságot, és mártíromságot vállaltak érte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az ötödik pecsét a második olyan film, amely Sánta Ferenc művéből készült és Fábri Zoltán rendezett. Az első a Húsz óra című mű és annak filmválozata volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmhez hasznos lehet elolvasni Gelencsér Gábor filmelemzését. Szerző: citizenfour99

A filmet bemutatták az akkori NSZK-ban is, mégpedig 1977 júniusában. A Szovjetunióban 1977. júliusában volt a bemutatója.Szerző: citizenfour99

A film címe bibliai utalás az ún. hét pecsét egyikére. Szerző: citizenfour99

(2018. 12. 02.)
Az erkölcs hálójában
Az eddig leírtakból is látszik, hogy elsősorban nem a cselekményt kell megfognunk, hanem a velős, választékos párbeszédeket. Ehhez ideális választás volt a film első felére jellemző kamaradrámai műfaj, hiszen nincs, ami elvonja a figyelmünket a szofisztikált, esszenciális eszmecserékről. Több