Az utolsó csavar

Az utolsó csavar

Trouble with the Curve

A filmben Eastwood egy kiöregedő baseball-tehetségkutatót alakít, akinek a korral együtt rohamosan csökken a lelkesedése, ezért úgy dönt, egy utolsó toborzó körútra indul Atlantába, amire lányát (Amy Adams) is magával viszi.

Rendező: Robert Lorenz
Író: Randy Brown
Premier (HU): 2013.02.27.
Clint Eastwood
Matthew Lillard
Clint Eastwood

2023.04.16 turjild

Igazán jó film, szórakoztató, vicces, és valahol tanulságos is. Drámának egyáltalán nem mondanám. A három főszereplő mindent visz!

2019.04.09 indingo

A sztori nem olyan különleges, inkább a szereplők és a néhol megjelenő fanyar humor teszi nézhetővé.

2015.10.17 dubzsu

Önmagát bíráló karakter hiteles történetben, megfelelő mennyiségű humorral fűszerezve. Nagyon jó a szereplőválogatás. Mondanivalója örök érvényű, tanulságos.

2015.06.12 rbernadett

Nagyon nagyon szeretem Clint Eastwood rendezéseit és ebben a filmben sem csalódtam. Tetszik az az önirónia és a humor, amivel a saját korát kezeli és szerettem, hogy bár a film nem túl gyors mégis végig lekötött.

Scott Eastwood, Clint Eastwood fia is feltűnik a filmben.Szerző: rbernadett

Clint Eastwood korábban azt nyilatkozta, hogy a Grand Torino (2008) lesz az utolsó szerepe, később már csak rendezni szeretne. Végül a film készítői rávették, hogy játssza el még a főszerepet ebben a filmben. Szerző: rbernadett

Sandra Bullock, Amy Adams és Reese Witherspoon voltak a jelöltek Eastwood lányának szerepére. Mivel Sandra Bullocknak vissza kellett utasítania a szerepet Adams kapta meg azt. Szerző: rbernadett

Clint Eastwood így nyilatkozott egy interjúban az öregedésről és a filmben játszott szerepéről: "Megértem egy bizonyos kort és egész egyszerűen örülök annak, hogy megértem. Realistának kell lennem és olyan szerepeket keresni, ami hasonló korú karakterről szól, mint én vagyok, mert egy kicsit nevetséges lenne ha egy 35 éves pasast akarnék eljátszani. Élveztem azt az utazást, amíg eddig eljutottam és élvezni fogom azt is, ami még hátra van."Szerző: rbernadett