Az utolsó csepp

Az utolsó csepp

Tequila Sunrise

McKussic és Nick Frescia életre szóló barátságot fogadtak az iskolapadban, foglalkozásuk viszont ellenfelekké tette őket. Mivel az előbbi kábítószer-kereskedő, az utóbbi pedig rendőr lett, nem mondhatnak el bármit egymásnak. Kettőjük kapcsolatát tovább bonyolítja, hogy ugyanabba a nőbe, az étteremvezető Jo Annbe szerelemesek. McKussic a gyönyörű tulajdonos miatt jár minden este ugyanoda vacsorázni, a rendőrség viszont azt hiszi, hogy a hely a drogkereskedelem központja. Jo Ann mindkét férfihez vonzódik, ami az utolsó csepp a két egykori barát számára; a gyanú és a gyűlölet ideje veszi kezdetét.

Rendező: Robert Towne
Író: Robert Towne
Premier (HU): 1990.03.22.

2016.05.22 Yosihiro

Remek kis krimi kis akcióval. Bár a történet kicsit lapos de a szinészi alakítások jók. M. Pfieiffer és Kurt R alakítását lehet kiemelni. Összeségében így egy jó filmet kapunk. Ajánlom mindenkinek

A film egy jelenetében Matt LeBlanc tűnik fel a Heinz ketchup egyik tévéreklámjában.Szerző: magyaristvan

A film vetítése előtt az 1989-es Batman előzetesét lehetett látni. Néhányan csak azért fizették ki a mozijegy árát, hogy láthassák ezt.Szerző: magyaristvan

Thom Mount producer szerint Nick Frescia szerepére eredetileg Alec Baldwint szánták, olyannyira, hogy két meghallgatásra is visszahívták, de végül Towne és Mount meggondolták magukat. Szerző: rbernadett

Állítólag Michelle Pfeiffer nem jött ki túl jól az író/rendező Robert Towne-nel, mert Towne úgy nyilatkozott Pfeifferről, hogy "a legnehezebb színésznő, akivel eddig dolgoztam". Valójában a konfliktus forrása inkább Towne perfekcionizmusa és Pfeiffer válása volt. Szerző: rbernadett