Az utolsó szamuráj

Billy Connolly
Billy Connolly
Timothy Spall
Tom Cruise

Algren egy igazi hős volt a polgárháborúban. A béke beálltával azonban élete céltalanná vált. Keresi a helyét, ám minden tulajdonsága, ami katonaként nagy kincsnek számított, ma használhatatlannak, jelentéktelennek tűnik. Életében akkor következik be váratlan fordulat, amikor egy jól fizető… Több

Rendező: Edward Zwick
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Új-Zéland
Premier (HU): 2004.02.26.

2023.08.01 Juki-onna

Egy háborús veterán sosem iszik egyedül. Mindig vele vannak a halott bajtársainak és a halott ellenségeinek a szellemei.

A civilizációs fejlődés kéz a kézben jár a háborúkkal és a polgárháborúkkal? Miért képesek emberek lelkiismeret-furdalás nélkül gyilkolni, illetve erőszakot használni védtelen embertársaikkal szemben? Mi értelme a háborúknak, és annak, hogy a halálba... Teljes kritika

Nagyon jól összerakott film,és Tom Cruise,ha nem is lett olyan igazi szamuráj,de megható volt a fejlődése,és visszatért hite az élet szeretetéhez. egy kis romantika,harc,dráma,azt hiszem nem is kell több ! A másik főszereplő Ken Watanabe is hozza a karaktert. Érdemes megnézni.

2017.12.13 Yosihiro

Remek Tom C alakítás egy remek történettel karöltve. A film felépítése nagyon jó. Egyenletesen vezeti a nézőt a kifejletig. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2017.07.24 Deku

Nagyon szeretem a japán kultúrát és Tom Cruise is egész jó színész nagy gond nem lehetett. Én látom benne a fantáziát és külön tetszett a zenei aláfestés valami hihetetlen jó módon elkapták az film stílusát vele. fantasztikus volt és ennyi elég is.

2017.03.13 GedyPapa

Sokkal kevesebbet vártam ettől a filmtől, de meglepően sokat adott. Ez Tom Cruisenak és a mellékszereplőknek is köszönhető. Egy részről kiválóan mutatja be a személyiségfejlődést, más részről pedig nagyon látványos. Érdemes megtekinteni!

Cruise évekig készült a szerepre.Szerző: HE7EDIK

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Tom Cruise éveket töltött Japánban, hogy felkészüljön a szerepre. Szerző: mrarizona

Az első film amiben Ken Watanabe angolul beszél. Szerző: mrarizona