La chèvre
Gyorvik

Egy milliomos lányát, akit hihetetlen balszerencse övez, váratlanul eltűnik. Az ötlet az, hogy úgy bukkannak a nyomára, hogy egy hasonlóan szerencsétlen embert küldenek utána.

(csd)

Ország: Franciaország, Mexikó, Málta
Premier (HU): 1984.06.14.

2024.02.04 bajkaizoltan

Nem rossz, nézhető kis film.

2021.04.29 Yosihiro

Balfácán

Azt hiszem, ezt a filmet méltán nevezhetjük klasszikusnak. Szerintem zseniális a történet, és az alakítás is nagyon pazar lett. Azt hiszem, ebben a műfajban ez a korának egyik legjobb alkotása, amit akár ma is szívesen meg tudok nézni. Nincs unalmas rész, a történet jól felépített, látványos, és ami a lényeg, remek poénok. Összességében a forgatókönyv nagyon jó, a rendezésre sem lehet panaszunk. A szereplők adnak a filmhez, talán életük egyik legjobb alakítását láthatjuk. (Gondolok itt a két főhősre.) A hangi és képi effektek ugyan nem kiemelkedőek, de a kornak megfelelnek. (Magyar szinkron, remek klasszikus.) Így méltán adom meg az öt csillagot erre a produkcióra. A színészek olyan zseniális alakítást mutatnak be, amit ebben a műfajban ritkán kapunk meg, a film történetéhez olyan pluszt tudnak adni saját jellemükkel, játékukkal, ami a filmet egy olyan szinten tartja, ami kimagasló. Az érzelmek terén is kapunk egy csipetet, de a fő irányvonal az a vígjáték és nevetés, a bohókás mozdulatok és szövegek valami fenomenálisak. Csak ajánlani tudom mindenki számára. Én már többször is láttam, és meglepődve tapasztaltam, hogy erre nem érkezett vélemény. Remek kikapcsolódás bármelyik nap estéjére, akár családi programként is. Üdv, Yosi

2022.09.22 Reitman

Az egyik legjobb színészduó egyik legjobb filmje. Ami meglepő, hogy Francis Veber régebbi filmjei, mint például ez, nagyon magas vizuális esztétikummal rendelkeznek, maga a kamera, de a jelmezek, a háttér-kulissza és kellékek is kiemelkedőek. A későbbi Veber-filmek látványa szerintem egy kicsit giccsesebb.

2022.09.23 JRD

A filmvásznon szintén remek párost alkotó színészeknek egy újabb filmje, mely bájosan humoros és vicces. Pierre Richard nem egyszer megmutatta, hogy - az egyébként a magánéletében nyugodt és ügyes férfi- a kamera előtt bámulatosan át tud vedleni a m... Több

2022.04.23 Gyorvik

A Pierre Richard és Gerard Depardieu egyik legjobb közös filmje. Remekül ötvözi a valósághű krimit a szokatlan témájú vígjáték-elemekkel. Még egy romantikus mozzanatot is megért.

A két főszereplő három filmben is párt alkottak.Szerző: JRD

A film történetében tragédia is helyet kapott. Torontóban a film vetítése alatt valaki felgyújtotta az épületet, és több mint hatvan ember vesztette életét.Szerző: JRD

Mint minden jó filmet, ezt is igyekeztek lekoppintani az amerikaiak. Igaz, a Tiszta szerencse című film is jó lett, de hiányzik belőle az a plusz, amit csak Pierre Richard tudott beleadni a szerepeibe.Szerző: JRD