Banános Joe

Banános Joe

Banana Joe
SzFa

Banános Joe balszerencséjére a helyi maffia ráteszi a kezét a banánkereskedelemre. Joe nem hagyja magát, és úgy dönt, üzletéhez megszerzi az összes hivatalos papírt. Ám a városban szerelmes lesz egy énekesnőbe, besorozzák a hadseregbe, ráadásul hiába szerzi meg az áhított engedélyt, börtönbe csukják. Amikor hazatér, döbbenten tapasztalja, hogy otthonából modern, korrupt maffiaközpont lett. Joe a sarkára áll, és alaposan móresre tanítja a bűnözőket.

Rendező: Stefano Vanzina
Ország: Olaszország
Premier: 1982.03.25.
Több

2020.05.06 Timon

Terence Hill hiánya mitagadást,meglátszott a filmen,és Bud Spencer azért ügyesen mentette.A hangulat nagyon ott volt,meg a látvány is jó volt.Néhányszor simán megnézhető.

Hahó,hát hol van Terence Hill bácsi? Nem is lett olyan nagyon nagy kedvenc,mint a többi.Persze szódával elmegy,de nem lett kedvenc.

2018.08.01 erahurka

Némileg eltér a megszokott Bud Spencer humortól, hiszen a vicces bunyók helyett inkább helyzetkomikumra épít. Utóbbi nem mindig megy túl jól neki, vagy talán sokat öregedett, nem tudom, ennek ellenére engem valahogy elkapott ez a Dél-amerikai hangula... Több

2018.11.25 HE7EDIK

Sokszor nagyon túl van erőltetve ez a film, de Spencer zseniálisan adja a tudatlan hülyét, elég a Kis Pistára gondolni.

2017.09.22 SzFa

Alapjáratban egyáltalán nem szeretem a Bud Spencer filmeket, de ez a film hát ez fantasztikus, szét röhögtem magam. Még ma is nagyon vicces, főleg az ügyintézéses rész. Többször megnézhető, megunhatatlan film.

A mulatóban Dorianne fellépése előtt és után az ...és megint dühbe jövünk zenéje hallható.Szerző: Doki1983

A film végén Torcillo azt mondja, hogy 'Pepsi Cola, csúcs ez az érzés', viszont a jelenetben egyértelműen a Coca-Cola és a Sprite üdítők láthatóak egy automatában. A másik érdekesség, hogy a zárójelenetben, mikor Torcillóék megjelennek a szigeten, a Bűnvadászokból ismert filmzenét hallhatjuk néhány pillanat erejéig. Szerző: Doki1983

A filmben egyszer sem hallhatjuk Bud Spencer karakterének nevét, hiszen végig a becenevén szólítják, azaz Banános Joe.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A falánknak ismerhette Bud Spencer-t, mindig azt hitték, hogy ha bemegy egy étterembe, az egész menüsort megrendeli. A színész fiatalon 98 kiló volt, majd 120-ra hízott, legnagyobb súlya pedig 158 kiló volt, de ez már az egészségére is komoly veszélyt jelentett. Nehezen, de 125 kilóra fogyott.Szerző: Shelby07

Ezt a filmet együtt vették fel a Kincs, ami nincs című filmmel, és Joe faluja pontosan ugyanaz a díszlet, mint ahol a kincset kutatják.Szerző: Shelby07