Igaz történet alapján

Igaz történet alapján

D'après une histoire vraie
Vincent Pérez
Eva Green

A történet főhőse egy író, aki kemény időszakon megy át utolsó könyvének megjelenését követően. Helyzetét nehezíti, hogy kissé elmélyült kapcsolatba keveredik egyik lelkes rajongójával.

(dulkap)

Forgatókönyvíró: Olivier Assayas, Roman Polanski
Ország: Franciaország, Lengyelország, Belgium
Premier (HU): 2018.05.17.

2020.05.15 szksz

Logikailag hibásnak látom

A filmet megnézve több hiányérzetem volt. Egyrészt a történetben találtam némi logikai bakugrást, másrészt nem látom összefogottnak az egészet.

2020.04.23 Artemisia

a nap véleménye

Összecsapott fércmunka

Az előzetes negatív kritikák ellenére jó filmnek ígérkezett, és kb. az 1/2 részéig úgy is tűnt, bármi jó kisülhet belőle, azonban a felénél már el kellett ismernem, hogy igazuk volt a negatív kritikáknak, a végére pedig majdnem falba vertem a fejem,... Teljes kritika

2017.12.28 hedva

Nálam Eva Green mindig viszi a pálmát és ez most sincs másként. Az ő alakítása egyszerűen fantasztikus és félelmetes egyszerre. Ha másért nem is, de miatta érdemes megnézni ezt a filmet!

2018.09.23 Berto49

Mélyen tisztelt Polanski úr! Talán abba kellene hagyni a filmkészítést, mert ha már Stephen King ötleteit valósítja meg, az már nem is a vég kezdete, hanem maga a VÉG. Az is eszembe jutott, hogy talán Polanski asszony nyúzta, hogy ugyan Roman készíts... Több

2018.05.12 cvölf

Kétségkívül van stílusa a filmnek, de mindemellett egy kicsit üres is. Hiányzik belőle az az elemi erő, ami Polanski filmjeiben azért ott szokott lenni, de még így is egy abszolút korrekt dráma, csak ilyet épp bárki rendezett volna.

A film 5 343 495 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 593 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eva Green 13 éve játszott utoljára francia filmben. Szerző: hp

A filmben Roman Polanski felesége, Emmanuelle Seigner is játszik. A színésznő és a rendező, akik az 1988-as Frantic forgatásán ismerkedtek meg, már ötödik alkalommal dolgozott együtt. Szerző: hp

Roman Polanski és az operatőr, Pawel Edelman hatodik közös filmje. Szerző: hp

Roman Polanski hetedik filmje, melyet bemutattak Cannes-ban. Szerző: hp

(2018. 05. 25.)
A kérdés persze azonnal kibuggyan a moziból kitántorgó, a kényszerű ébrenlét miatt összeszáradt szájú néző szájából: kinek az igaz története ez? Több

(2018. 05. 17.)
Delphine-t, a fiatalnak még jóindulattal sem mondható, de ennek ellenére első regénye sikerében fürdő írónőt utoléri a legnagyobb baj, ami egy olyan embert érhet, aki a betűk halmozásából keresi a kenyerét: alkotói válságba kerül, és tehetetlenül ül a laptopja képernyője előtt a kurzort stírölve. Több

(2020. 01. 08.)
Aki pedig végignézni az első kilencven percet, megérdemli a végét.
Jó értelemben! Több