Csodálatos fiú

csd

Stefanie Scott
Amy Ryan
Timothy Hutton

Egy magával ragadó, emberi történet, amely két bestseller, David és Nic memoárja nyomán készült. Az újságíróként dolgozó David Sheff egészen nyugodt, hétköznapi életet él második feleségével és két közös gyermekükkel. A hétköznapok nyugalmai azonban megtörni látszanak, amikor felbukkan… Több

Premier (HU): 2019.01.31. | Amazon Prime Video (2018.09.07.)
Forgalmazó: MoziNet

2024.02.25 Ahoj poplacsek

7/10, Drogfüggős

A film jó, de nem tökéletes. Steve Carell (apu) és Timothée Chalamet (a fiú) nagyon jól játszik, a kettősük viszi el a bulit. Továbbá a zenei összeállítás nagyon erős. Az egyéb dolgokat nem tudom különösebben magasztalni. Amit az életrajzi alapú a filmből megtudunk: a drog rossz. Illetve nagy élményt tud adni, még nagyobb áron. Hát ezt sajnos tudjuk. A függőség poklát a hozzátartozók szemszögéből látjuk. Amit nem tudunk meg, mert a film technikai fókuszú (rehab, ne csináld, miért csinálod satöbbi), hogy Nic miért tolja ezerrel, mit tompít, miért muszáj kilépnie állandóan a valóságából? Valahol pedig ott kell egy ilyen helyzetet elkezdeni kibogozni. És kb. mindenkinek el kellene mennie pszichológiai szakemberhez segítséget kérni. Elsőként a hozzátartozóknak.

2020.08.21 csd

Rossz hír odaátról

Nehéz találni olyan filmet, amely ennél jobban adná át a reménytelenséget vagy épp a kilátástalanságot. Azt gondolom, hogy a kábítószerfüggőség témájához általában nagyon triviálisan közelít a filmszakma, vagy épp sarkít, vagy épp a hozzá nem értés érezhető ki belőlük. A Csodálatos fiú ebből a szempontból rendkívül nyers, ugyanakkor érzéki filmalkotás. Bár a cél talán az volt, hogy ezúttal nem a magának a függő személynek a puszta viszontagságait és szenvedését ábrázolják, hanem szeretteiét. És talán ebből a szempontból a legmetszőbb az egész. Az apa karaktere pont az a személy, akiébe a legtöbben könnyebben bele tudjuk élni magunkat, és el tudjuk képzelni, mit is éreznénk, ha egy hozzánk közel álló személy válna a drogok rabjává. Innen nézve a film teljesítette a küldetését.

2019.03.17 indingo

Egyszerű és sallangmentes történet egy a szakadék szélére sodródott fiúról és annak édesapjáról, aki mindenáron igyekszik megmenteni a fiát.

2019.02.09 elekm90

Nyomasztó hangulatú, de nagyon jó film, a két főszereplő kiváló alakítása sokat dob a filmen. A zenék is nagyon illenek a film hangulatához. 8/10

2019.08.16 Lonka

Engem annyira nem nyűgözött le e a film. Minid megrázó, ha egy ember drogokhoz nyúl, de láttam már jobbat is a témában.

Timothée Chalamet több mint tíz kilót fogyott a szerep kedvéért. A forgatáson egy konzultáns és egy orvos is végig mellette volt, hogy minél hitelesebb alakítást nyújthasson. Szerző: hp

Steve Carell és Amy Ryan A hivatal-ban is együtt állt a kamerák elé. Szerző: hp

A filmet álló ovációval fogadta a közönség a Torontói Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A film költségvetése 25 millió dollár volt, azonban mindössze 9 milliós bevételt ért el Észak-Amerikában. Szerző: hp

(2019. 03. 12.)
Ilyen csodálatos még soha nem volt a drogfüggőség
Fordítva szoktuk elsütni ezt a paradoxont, de a Csodálatos fiú esetében éppen az a helyzet, hogy inkább jó, mint érdekes film. Több

(2020. 06. 25.)
A Csodálatos fiú című film lehet, hogy nem váltja meg a világot, de hiteles, szép és katartikus. Több

(2019. 01. 30.)
Cspdálatos fiú
A Csodálatos fiú egy őszinte, jóindulatú, bár kissé felületes feldolgozása a kábítószer függőségnek és a fiatalok elidegenedésének, amelyet igazán különlegessé Steve Carellés Timothée Chalamet alakításai tesznek, illetve a saját, sokszor ábrándszerű vágás – nagyívű következtetéseket nem tud levonni, de kiválóan mutatja be, hogy bárki lehet drogfügg... Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 01. 31.)
A drog rossz, értem? Nagyon rossz. Tényleg. Ha most gondolsz is a sorok mögé némi iróniát, a filmet látva ezt biztosan elfelejted majd. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 01. 22.)
Fiam védelmében
Igaz, hogy az üzenet az, hogy ne elítéljük a drogfüggőket, hanem próbáljuk őket megérteni és segíteni rajtuk, ahogy az apa is próbál a fián, ám a rendező nem rest megmutatni a másik oldalát is a dolgoknak, azt, hogy éget fel az ember minden hidat maga körül a pszichedelikus anyagok miatt, miközben módszeresen veszít el darabkákat emberi mivoltából ... Több