Játssz egy XBOX 360 500 GB-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Becstelen brigantyk

(Inglourious Basterds)
Becstelen brigantyk

Tartalom

Quentin Tarantino filmje a II. világháború ideje alatt, Franciország német megszállásának első évében játszódik. Shosanna Dreyfus (Mélanie Laurent) családját a lány szeme láttára végzi ki Hans Landa (Christoph Waltz) náci ezredes, melyet követően Shosanna Párizsba menekül, ahol ahol új identitásra tesz szert, és egy mozi tulajdonosa és üzemeltetője lesz. Eközben a "Brigantyk" névű osztag Aldo Raine (Brad Pitt) hadnagy vezetésével csatlakozik Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) német színésznőhöz és titkosügynökhöz egy akcióban, melynek célja a Harmadik birodalom vezetőinek kiiktatása. Egy mozi bejáratánál végül összefutnak a szálak, ahol Shosanna a saját bosszútervét készül végrehajtani.

2015. 01. 26. 17:25

Nem rossz film, de a színészi játék nem volt az igazi... Valahol felkavart a dolog, nem szeretem ha "zsidós" filmeket és a népirtást sem (még ha konkrétan nincs is róla szó)

2015. 02. 10. 21:14

Nagyon tetszett Brad Pitt nagyon nagyot alakít. Tarantino jól kitalálta ezt a filmet is, szórakoztató, humoros, de azért megvannak a maga erős pillanatai is, a párbeszédek pedig mindent visznek.

2015. 02. 16. 21:26

Undorító filmnek találom. Iskolai szervezésben kellett megnéznünk, de bár ne kellett volna. Akárki kérdez róla, mindig csak rosszat tudok mondani.

Eli Roth
Brad Pitt
Christoph Waltz
Michael Fassbender
Arndt Schwering-Sohnrey
Martin Wuttke

A fojtogatás jelenetben, Christopher Waltz mellett Tarantino keze is bekerült.

(Pirospingu)

Christoph Waltz a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Az Universal Pictures stúdió 185. forgalmazott filmje.