Becstelen brigantyk

Inglourious Basterds

2024.02.03 Lóri Ádámcsik

Kategóriájában kiemelkedő

A Top 5 Tarantino-film egyike. Minden el lett találva. A szereplők, a történet, a látvány, a karakterek, a feszültség, a fordulatok. Izgalmas és szórakoztató lett röviden, tömören! Ajánlom!

2018.05.08 Harper

Mindig szerettem Quentin Tarantino filmjeit, az Inglourious Basterds pedig azok közt is a kedvencem. A sztori bár valóságtól elrugaszkodottnak tűnik, van történelmi alapja: a szövetségesek szerveztek zsidókból álló diverzáns egységeket Franciaország... Több

2017.07.15 Deku

Fú na ez nagyon nem jött be. Haveri ajánlásra kaptam a filmet, mondván, hogy mennyire zseniális és szuper kis mű. Hát engem inkább untatott mintsem elvarázsolt volna.

Biztosan bennem van a hiba, de ez a Tarantino film nekem nem jött át semmilyen szinten. Vicces,de nekem sok,akciódús,de nem hoz lázba. Ez nem az én mozim.

2016.06.08 ArpiHajdu és Réci

Szerintem egy nagyon jól sikerült Tarantino film. Nagyszerű karakterek, emlékezetes dialógusok (olykor monológok), több szálon futó, de nem széteső történet, emlékezetes zene, valamint kellő időben közbeiktatott vérfürrdő. Történelmi hitelességet ne ... Több

2019.07.10 GedyPapa

Hangulathordozó

Igazi Tarantinos filmről beszélhetünk ebben az esetben is, hiszen megvan benne az a jellegzetes hangulat, amely csak rá jellemző. Nagyon jól hozza a világháborús hangulatot, bár a történelmi hitelességre nem törekedtek az alkotók. Aki különösen kiemelkedik a sztár szereplőgárdából az nem más mint Christoph Waltz, aki olyan kiválóan hozza a bicskanyitogató náci ezredes szerepét, hogy az megsüvegelendő. Már miatta is érdemes megnézni a filmet, de a többiek is egytől egyig hozzák azt a színvonalat, amit elvárhatunk tőlük. Mindenféleképpen 5-öst érdemel.

2023.01.01 kabel

A legjobb alternarív történelmi jelenség

A Becstelen Brigantyk egyedi film, az első harmada egyetlen beszélgetés köré épül, mégis egy másodperce sem unalmas, a többi része pedig egy nagyon érdekes akciófilm propaganda kritika. Mindezt pedig egy hihetetlen jó dialógusokkal és jelenetekkel előadott alterantív történelmi drámába csomagolja Tarantino. A film egy forgatókönyvi bravúr, amit tanító erejű jelenséggel bír.

2015.05.06 ZeroHero

Ez a mozi nálam a "két szék közt a pad alá" esete. Tarantino egyetlenegy filmjével se tudott még lenyűgözni (sőt...) és ez most sem sikerült. Az agyonhype-olt tékás mintha minden forgatási napon más-más lábbal kelt volna fel: ma komédiát csinálunk, h... Több

2019.05.03 dailyfilmsan

Csupa vér és tele van csupa jó színésszel. Mi mást lehetne a leginkább fekete humorba ágyazni mint a második világháborút. Ezt csinálja a becstelen brigantyk is. Nagyon jól zsonglőrködnek a színészek a szavakkal és az atmoszféra is remek. Ezzel a filmmel nem lehet mellé lőni.

2023.01.09 Erik Csok

Háborús film, Tarantino módra

Na és itt van a másik Pitt-film, amit már írtam is. Ez a film igazán a napokban keltette fel az érdeklődésemet, és én nagyon megörültem, hogy lesz a tévében. Hát, még ha sokáig is ment, de meg tudtam nézni. Nos, én kedvelem a Tarantino-filmeket, először a Djangót, utána a Kill Bill 1-et láttam, és most ez a harmadik film. Nyilván mindegyikben észre vehető, hogy elég durva és brutális jelenetek vannak az ő filmjeiben, és a vérrel sem spórol. Ez a Becstelen brygantyknál sincs másképp. A film pedig egy érdekes háborús film, amit még az is meg tud nézni, aki nem rajong ezekért a filmekért. Ráadásul kicsit át is írta a rendező a történetet (na jó, nem is kicsit), ez viszont szerintem nem baj, mert így megmutathatta az ő elképzelését. És nekem szerintem ez lett a kedvencem tőle eddig, ugyanis a többi filmje is érdekel, és azokat is be szeretném pótolni. A filmben remek komoly, vicces és kevésbé vicces karakterek vannak, és a színészek is fantasztikusak. Brad Pitt és Christoph Waltz viszik a filmet, akik ha nem is sokat, de amennyit szerepelnek, azok a pillanatok aranyat érnek. Izgalmas film, annak ellenére, hogy az első fele konkrétan csak beszélgetés, de mégis fenn tudja tartani az érdeklődést. És az egyetlen negatívum számomra a filmben az az, hogy túl sokat beszélnek németül a filmben, ami bár érthető, hogy miért, de én nekem rontott egy kicsit az élményből. 1 szó mint 100, akit érdekel, az nézze meg!

2018.04.05 Filmelemző

Nagy kedvenc nálam ez a Tarantino film. Tetszik a rendezés stílusa, a színes karakterek bemutatása és az a koncepció hogy merjünk eltérni a kliséktől, a történelmi valóságtól. Nagyon jók a poénok, a párbeszédek es a Waltz - Pitt páros játéka is óriási szerintem. Értékelésem: kiemelkedően jó. Pontokban: 8 / 10.

2020.10.13 Ildikó Bacskai

Mindenki haragszik

Ez nem csak egy újabb náciutálós film, imádom Tarantino humorát , szuperek a megírt szerepek és a kivitelezésük is, remekül kivitelezett jelentek amin szétizgulhatod magad és persze elég sok vér és lövöldözés a megszokott stílusban.

2016.01.25 szaka123

Nagyon nagy film. Hozta, amit elvárunk egy Tarantino filmtől. Örülök, hogy Brad Pitt is feltűnik, jól hozza a karaktert. Érdemes eredeti nyelven nézni, a sok nyelv miatt. Waltz francia-német, és Pitt olasz nyelven, hát hatalmas volt! Érdemes megnézni, szvsz! :)

2022.02.14 drg0602

Amúgy is szerettem a Quentin Tarantino-filmeket, de ez a film nagyon tetszett. Talán az egyik legjobb filmje. Brad Pitt szerepléséről csak annyit, hogy szerintem ahogy kezd idősödni, úgy kezd jobb színésszé válni. Tökéletes szereposztás, jó téma. Mindenképpen érdemes megnézni. 10/9.