Becstelen brigantyk

Inglourious Basterds

A fojtogatás jelenetbe Christopher Waltz mellett Tarantino keze is bekerült.Szerző: Pirospingu

Christoph Waltz-t a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

Az Universal Pictures stúdió 185. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A Brad Pitt által használt olasz név a film vége felé (Enzo Gorlami) utalás az eredeti Inglorius Bastards film (magyar címe: Az az átkozott páncélvonat) rendezője, Enzo G. Castellari nevére.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Becstelen Brigantyk (Inglourious Basterds) film plakátjait cenzúrázni kellett mind az Egyesült Királyságban, mind pedig Írországban. Pl. a basterds szó nem szerepel se ezeken, se a TV-s előzetes filmben. Szerző: Bogi87

A Universal Pictures elkészítette a film hivatalos oldalát, amely természetesen több nyelven is elérhető. A német verziót azonban cenzúrázni kellett, ugyanis Németországban törvény tiltja mindenféle náci jelkép megjelenítését. Ebből kifolyólag a szvasztikát leszedték az oldalról, míg a bukósisakon egy lyuk látható, amely lövedék következtében keletkezett. A háttérképek közül is csak az maradhatott a honlapon, amely nem tartalmaz tiltott náci jelképeket.Szerző: Bogi87

A filmbéli Nation's Pride-ban felbukkan pár pillanat erejéig Bo Svenson is. Egyébként a valódi Inglourious Basterdsben ő játszotta el a főszerepet.Szerző: Bogi87

Anne Frank nevét is láthatjuk Donnie Donowitz őrmester baseball ütőjén a többi zsidó név között.Szerző: Bogi87

"Mein Ehre heisst Treue", azaz magyarul: "A hűség az én becsületem" - ez van belekarcolva Stiglitz késébe.Szerző: Bogi87

Diane Kruger megkapta Bridget von Hammersmark szerepét, ám Tarantino kezdetben nem akarta neki adni, ugyanis véleménye szerint Diane Kruger túl gyönyörű, és nem németes.Szerző: Bogi87

Tarantinoban kezdetben az is felmerült, hogy Eddie Murphyt szerepelteti a filmjében, ám végül elvetette ezt az ötletet.Szerző: Bogi87

A 2009-es Cannes-i Filmfesztivál zsűrielnökét szerették volna felkérni, hogy formálja meg Isabelle Huppertet a filmben. Szerző: Bogi87

David Krumholtz-ot is kiszemelték Hirschberg szerepére, ő egyébként a 2005-ös amerikai krimisorozatból, a Gyilkos számokból lehet ismerős.Szerző: Bogi87