Bel Ami - A szépfiú

Bel Ami - A szépfiú

Bel Ami
Greeta

Georges Duroy fiatal, jóképű, nagyon ambiciózus fiatalember. Leszerelt katonaként egy huszadrangú párizsi újságnál kap állást, s mivel nagyon rossz anyagi körülmények között él, bármit megtesz a kiugrásért. Külseje és sármja ellenállhatatlanná teszi – bárkit kihasznál, hogy a társadalmi ranglétrán egyre feljebb kerüljön. Törtetését három állandó partnere segíti. Az egymásról eleinte mit sem sejtő hölgyek végül az 1890-es évek egyik legsikeresebb férfijává emelik Georges-ot. A kezdetben kellemesnek ígérkező erotikus kalandok a férfi gátlástalansága révén egyre veszélyesebbekké válnak. Míg a nők csak a Szépfiúként emlegetik, a férjeknek ő lesz a legfőbb ellenség.

Forgatókönyvíró: Rachel Bennette
Ország: Egyesült Királyság, Olaszország
Premier (HU): 2012.07.05.

2019.01.20 Timcsi

A neves női szereplők láttán kicsit komolyabb történetre számítottam.

2016.07.26 erare

A regényt olvastam, az sem okozott túl nagy élvezetet, de ez a film sem igazán. Már csak azért is megnéztem, mert pont elkaptam Pattinsont a film egyes jeleneteinek pesti forgatásakor és mert kíváncsi voltam, hogy a vámpíros imidzsén tud-e változtatn... Több

2017.05.03 indingo

Meglepően jól állt a karakter Robert Pattinsonnak. Egy kellemes film, tetszett a története és gyönyörűek voltak a kosztümök.

2017.09.04 Berto49

Nem tetszett! Robert Pattinson egy tehetségtelen felkapott senki, akinek annyi köze van a színészethez, mint például nekem. Ráadásul még nem is jóképű szerintem, bár ezért százezernyi tinilány megkövezne. Szeretem Maupassant írásait, bár csak az össz... Több

2017.11.05 Bazzzsi

Nekem tetszett a története, nem mondom, hogy nem voltak benne hibák, de érdekes volt a három korosztály rajongása az újdonsül idegen férfi után.

Papp Annamária színésznő egy utcalányt alakít a filmben és közeli kapcsoltba is kerül Robert Pattinsonnal. Szerző: Szilonka

A filmnek magyar gyártásvezetője van Kovács F. Attila személyében. Szerző: Szilonka

A film Guy de Maupassant azonos című regénye alapján készült. Szerző: Szilonka

A film egyes jeleneteit hazánkban forgatták. Szerző: Szilonka