Szex, mámor, rock'n'roll

Szex, mámor, rock'n'roll

Belgica

A Belgica című dráma főhőse két fivér, akik úgy határoznak, hogy elindítanak egy szórakozóhelyet. A páros hirtelen hatalmas sikereket ér el a belgiumi éjszakai életben, azonban a sikernek ára van...

(hp)

Forgatókönyvíró: Arne Sierens, Felix van Groeningen
Zene: Soulwax
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2016.08.11.
Hélène De Vos

2019.08.16 romcul

Egy belga bonbon ez a film, alkoholos töltelékkel :) Lassan csempészi be a drámát, megfelelő ízléssel, ugyanakkor marad hely benne könnyedebb részeknek is. Az egész történet hihető, életszerű. Én szerettem a filmet, főleg a végét.

2016.08.12 Toncsi

Eléggé vázlatos a történet, ennek ellenére több hangulatos jelenetet sikerült összehozniuk. A főbb karakterek gyönyörűen kirajzolódnak, de sajnos nem mindegyikük. A zenés, bulizós részek hangulatosra sikerültek. A film befejezése is tetszett.

A film összbevétele 600 455 dollár volt (imdb.com).

Frank szerepét felajánlották Matthias Schoenaerts-nek is, de a színész a Maryland forgatása miatt nem tudta vállalni a szerepet.Szerző: ps

(2016. 08. 18.)
Zenei mennyország, családi poklok – Szex, mámor, rock’n’roll
Zenei mennyország családi poklokkal a háttérben – nagyjából így foglalható össze a belga Felix van Groeningen szórakoztató és egyben sokat mondó Belgica című filmje, mely a magyar keresztségben a Szex, mámor, rock’n’roll címet kapta. 8/10 Több

(2016. 08. 20.)
Szex, mámor, rock’n’roll
Két belga bulibáró küzdelmei az alkohollal, a pénzzel és az éjszakai élettel. 50/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 08. 10.)
Szex, mámor, rock’n’roll kritika
...a Szex, mámor rock ‘n’ roll egy fergeteges parti- hangulatba becsomagolt lélektani dráma az apa-fia és az idősebb-fiatalabb testvér kapcsolatról, illetve ezekkel szorosan összefonódva a felnőtté, éretté válásról. A szokatlan „árukapcsolás” mindenképpen megér egy mozijegyet, kétlem, hogy Felix van Groeningen alkotása bárkinek is csalódást okozna.... Több